Новини » Київ 23 травня, 2019, 10:07
У Києві презентували анімовану абетку з унікальним українським шрифтом
Фото: ukrinform.ua/Геннадій Мінченко
Фото: ukrinform.ua/Геннадій Мінченко

На Книжковому Арсеналі у Києві презентували анімовану абетку, в основі якої – шрифт Рутенія відомого українського каліграфа Василя Чебаника.

Про це повідомляє Новое время.

Саме Чебаник відшукав в архівах старовинну абетку на основі українського бароко, яка існувала ще до 1700 року. З нього створив унікальний шрифт Рутенія, де відобразив українські каліграфічні традиції та елементи національної символіки. За цю роботу отримав Шевченківську премію.

На Книжковому Арсеналі абетку вирішили представити оригінально. Для цього запросили молодих українських художників-ілюстраторів. Вони ретельно працювали над абеткою, оздоблюючи кожну літеру унікальними малюнками. У цих малюнках закодували глибокі українські символи, архетипи, культурні коди. Кожну літеру розмістили на окремому екрані, перетворивши звичайний алфавіт на чудернацькі анімації.

За словами автора цього проекту, режисера анімаційного кіно Дмитра Лісенбарта, на створення алфавіту у митців пішло три місяці. Ще місяць витратили на створення анімації, два тижні – на організацію проекту для Книжкового Арсеналу.

«Це все – перформанс, який виконує роль реклами. Це форма донесення теми шрифта до людей більш масово. Тому що якщо б ми просто надрукували книжку і роздавали, це побачила б одна тисяча людей, ну і все. Такий проект можна поширювати через ютуб-канали, через сайти, у мене в планах також створити електронну книжку, яку можна було би поширювати на мільйони користувачів», – розказав Лісенбарт у коментарі НВ. Саме він «оживив» абетку в анімації.

Кожен художник отримав тільки одне технічне завдання: має бути літера на білому тлі, навколо якої має бути зображення. Це і виявилося для митців найскладнішим, зізнається Лісенбарт. Адже більшість з них звикли працювати за чітким технічним завданням. А коли їм сказали, що вони можуть зобразити, що хочуть, деякі думали над концепцією з місяць. Так навколо літер з’явилися хрущі, шаблі, пташки, шаровари, квіти та дерева, ліси і вода, портрети відомих українських діячів.

«Ми показуємо зріз сьогодення, саме розуміння культури. Також цей шрифт можна трансформувати у той варіант, який ми могли би використовувати щодня. Адже у цьому варіанті великі меседжі читати дуже важко. Тепер ми будемо користуватися саме своїм українським шрифтом. Це – айдентика, те, з чого все починається», – додав Лісенбарт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:31 :29