live

У Каннах відбулася прем’єра української стрічки «Додому»

Учора, 22 травня, відбулася прем’єра української картини «Додому», яку презентувала творча група фільму і генеральний директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

Зазначається, що під час прем’єри режисер стрічки Наріман Алієв у своїй промові наголосив: «Дякую організаторам Каннського кінофестивалю за можливість показати свій фільм у програмі «Особливий погляд». Я навіть уявити не міг, що мою картину показуватимуть у Каннах. Мені болить те, що зараз відбувається у Криму, я не можу не згадувати Олега Сенцова, усіх кримських татар та українців, ув’язнених у Росії через те, що вони борються за збереження своєї нації. Дякую всім за підтримку».

Головні ролі у фільмі виконали Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов. Продюсером стрічки є Володимир Яценко у своїй промові подякував відбірковій комісії «Особливого погляду» за шанс розповісти тут історію кримських татар, які мають лише одну батьківшину – Крим – і яку за останні 80 років вони втрачали двічі (у 1944 році і п’ять років тому, – ред.).

«Я хочу наголосити на тому, що ми всі боремося за спільні цілі – за свободу і гідність, і ми потребуємо підтримки та політичного тиску для звільнення політичних в’язнів у Росії. Я також щиро дякую всій команді, яка працювала над створенням цього, на мою думку, чудового фільму», – зазначив Володимир Яценко.

Додамо, що фільм «Додому» розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали у Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, аби повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати у Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Картина створена за підтримки Міністерства культури України. Фільм «Додому» також отримав промо-підтримку від Державного агентства України з питань кіно.

«Це один із перших фільмів, знятих в основному кримськотатарською мовою, і Держкіно зробило все можливе для того, щоб достойно репрезентувати його у Каннах. Сьогодні світова кіноспільнота відкрила для себе нове прізвище перспективного режисера, і я вітаю Нарімана Алієва з таким потужним дебютом в повнометражному кіно. Цей успіх відкриває перед ним великі можливості як в Україні, так і за кордоном», – наголосив Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Переможців програми «Особливий погляд» оголосять вже 24-го травня.

Loading...
Loading...
Loading...