live

У БПП попередили: період до виборів загрожує Україні втратою суверенітету

ZIK

Зараз ми спостерігаємо політичну гру. Одні політичні сили грають, що їм потрібні вибори, а інші – що їм не потрібні вибори. Але у кінцевому результаті ми отримаємо чергові вибори восени.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив народний депутат України (фракція БПП) Валерій Карпунцов.

Коментуючи рішення фракції «Народний фронт» підписати подання до Конституційного Суду щодо відповідності указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення позачергових виборів, нардеп Карпунцов зауважив, що особисто він не буде підписувати це подання, але вважає, що акт Президента містить ознаки неконституційності.

«На жаль, рівень парламентаризму в нас низький, і зараз суспільство вимагає перевиборів. Якщо воно вимагає – повинні бути перевибори. Але, на мою думку, вибори відбудуться восени. А зараз ми спостерігаємо політичну гру. Одні політичні сили грають, що їм потрібні вибори, а інші – що їм не потрібні вибори. Але у кінцевому результаті ми отримаємо чергові вибори восени», – вважає Валерій Карпунцов.

Водночас він зазначив: якщо Констуційний Суд визнає указ Президента про розпуск Верховної Ради неконституційним, він втратить свою чинність.

«Тоді будь-який процес, у тому числі виборчий, перерветься. А у зв’язку із суспільним резонансом, цей акт буде розглянуто швидко», – підкреслив обранець.

Також, на думку Карпунцова, період до виборів є найбільш небезпечним для України.

«Цей період загрожує країні втратами суверенітету. Але не тільки втратами території, але й наших позицій на міжнародній арені й позиції державності . Адже уже через два дні ми бачимо спірні позиції у суспільстві. Є вже резонанс, а це погано», – додав народний депутат.

Як повідомляли, 22 травня відбулася позачергова сесія ВРУ.

Голова ВРУ Андрій Парубій заявив, що був здивований і розчарований, що першою законодавчою ініціативою Президента Зеленського було запровадження закритих партійних списків.

У підсумку, народні депутати не змогли включити до порядку денного президентські законопроекти щодо змін до виборчого законодавства.

Читайте більше новин на тему: парламентські вибори

Loading...
Loading...
Loading...