Спостерігачі не підтвердили інформацію США щодо хіматаки в Сирії

Сирійський моніторинговий центр та організація «Білі шоломи» запевняють, що немає підтверджень заяви Держдепартаменту США про скоєння кілька днів тому в Сирії проурядовими силами хімічної атаки.

Як повідомив у середу, 22 травня, базований у Лондоні Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини, «у нас немає доказів щодо такого нападу», цитує агентство dpa. Центр при отриманні даних спирається на розвинену мережу інформаторів у Сирії.

Про це повідомляє Укрінформ.

Також представники гуманітарної організації «Білі шоломи», яка активно працює на контрольованих опозицією територіях, зазначили, що поки немає офіційного підтвердження використання хімічної зброї. 

Нагадаємо: Держдепартамент США напередодні заявив, що на «північному заході Сирії вранці 19 травня скоєна ймовірна газова атака хлором». За даними США, хімічна зброя могла бути використана під час наступу у провінції Ідліб. При цьому в Держдепартаменті наголосили: якщо режим президента Сирії Башара Асада застосує хімічну зброю, США із союзниками реагуватимуть «швидко і належним чином».

У сирійському конфлікті хімічна зброя була використана кілька разів. З останніх випадків: у квітні 2018 року у місті Дума, за даними ОЗХЗ, було застосовано хлор. А у квітні 2017 року внаслідок хімічної атаки від отруєння газом зарин у місті Хан-Шейхун у провінції Ідліб загинули десятки людей. В обох випадках США та союзники у відповідь завдали ракетних ударів по військових об’єктах Сирії.Loading...