live
Новини » Політика

Президент Зеленський хоче «уряд у смартфоні»

ZIK

Новий Президент України Володимир Зеленський знову заявив про свою ідею «країни в смартфоні». Мовляв, «їдучи на роботу», можна було б бачити, які закони чи призначення ухвалюються. Україна б стала першою такою державою у світі.

Про це Зеленський розповів під час виступу на iForum 2019, який транслював телеканал ZIK

У впровадженні електронного врядуванн Україна програє Казахстану, Білорусі, Узбекистану, Грузії, Молдові, країнам Балтії та Росії. Тож потрібно працювати над впровадженням «держави в смартфоні»

Він переконаний, що з великою частиною викликів Україна може впоратись, впроваджуючи інновації.

«Хочемо низьких тарифів – потрібно менше «бла-бла-бла» про це, а тягнутись до інновацій відновлювальної енергетики. Хочемо екочистий та доступний транспорт – маємо, перш за все, зробити інфраструктуру для електромобілів і безпілотників. Коли говоримо про освіту, потрібно впроваджувати інновації у цій галузі», – вважає Зеленський.

Адже, за його словами, без інновацій немає конкуренції, а відтак – робочих місць, виробництв і «всього бла-бла-бла».

«Та це «бла-бла-бла» – основне, на чому потім стоїть держава», – вважає Президент.

Він переконаний: потрібно тяжіти до електронного уряду, це буде дешевше і зручніше.

«Є звіт ООН про розвиток електронного уряду за 2018 рік. Ми бачимо, до чого прагнути. Сьогодні програємо Казахстану, Білорусі, Узбекистану, Грузії, Молдові, країнам Балтії та агресору. Однак, за індексом людського капіталу, програємо лише РФ, Білорусі та Естонії, тож причина не в людях, а в системі», – наголосив Зеленський.

Тож він підкреслив: хоче зробити «країну у смартфоні» та «уряд у смартфоні». Буде впроваджено 4 рівні – інформацію про державу, комунікація з державою, трансакції з державою, залучення до управління державою.

«Було б круто їхати на роботу і не лише отримувати новини чи прогноз погоди, а й реально контролювати, які подаються законопроекти, які чуваки обираються, як можна їх відкликати, які ви готуєте петиції, як ви можете доповнювати той чи інший законопроект. Тому я справді мрію про нашу країну в смартфоні і щоб ми були тут першими у світі», – заявив Зеленський.

Як повідомлялось раніше, виступу, роздумуючи над необхідністю впровадження інновацій, Володимир Зеленський говорив лише російською мовою. При цьому використовував такі невластиві політику слова та звороти, як «чуваки», «факапи», «факінготрасль», і «старушка Великобританія».

Читайте також: Українці створили ще одну петицію за відставку Зеленського – їх уже дві

Читайте більше новин на тему: Зеленський

Loading...