Новини » Київ 23 травня, 2019, 15:30
Поштову площу визнали національною пам’яткою, Київ і далі сприятиме створенню музею, – КМДА
<nbsp;>

На засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення про надання статусу пам’ятки національного значення «Ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва» на Поштовій площі за категоріями археології та історії. Місто продовжить опікуватись створенням там підземного музею.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

«Незважаючи на те, що від сьогодні це пам’ятка національного значення і знаходиться у компетенції Мінкультури, позиція жителів міста та міського голови незмінна – музей на Поштовій має бути створений! Тому ми продовжимо опікуватись цим питанням. Окрема подяка і вітання всім небайдужим та активним містянам – саме завдяки вам та вашій наполегливості урядовці прийняли це рішення», – наголосив Валентин Мондриївський.

Він додав, що наступним кроком має бути надання Міністерством дозволу археологам Інституту археології Києва НАН України на продовження розкопок та оголошення міжнародного конкурсу на створення концепції музею.

«Місто готове допомагати і долучатися до роботи щодо створення музею. Зокрема, і в частині залучення міжнародних експертів, адже ми провели низку зустрічей, серед яких і з фахівцями відомої лабораторії ARC Nucle art (Гренобль, Франція). Тому сподіваюся, що парламент візьме приклад із Мінкультури та активізує свою роботу щодо прийняття у другому читанні законопроекту № 8202, який спрямований на посилення відповідальності за руйнацію пам’яток», – додав заступник голови КМДА.

Як повідомлялося, міністр культури Євген Ніщук заявив, що частина вулиці часів Київської Русі на Поштовій площі у Києві стали пам’яткою археології та історії національного значення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 19:37 :41