Новини » Суспільство 23 травня, 2019, 20:36
Патріарх Філарет каже, що не виконуватиме три умови томосу
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет (Денисенко) заявив, що не виконуватиме трьох умов томосу про автокефалію, наданого Вселенським патріархатом.

В інтерв’ю телеканалу Настоящее время він заявив також, що нині точиться велика боротьба за знищення Київського патріархату як такого, передає Інтерфакс-Україна.

«Томос ставить церкву майже в таку саму залежність від Константинополя, як та, в якій перебуває УПЦ (МП) від Москви», – сказав ієрарх.

Філарет заявив, що не виконуватиме умов томосу щодо переходу закордонних парафій колишньої УПЦ-КП до складу Вселенського патріархату, відмовляється від заборони варити миро і відмовляється вирішувати конфліктні ситуації внутрішнього характеру винятково за погодженням із Фанаром.

«Три пункти, які відбирають у нас права автокефальної церкви. За назвою ми – автокефальна, а на ділі ми залежна від Константинопольського патріархату церква... Ми не відмовляємося від томосу, але не виконуватимемо цих трьох умов, які записані в томосі. Не виконуватимемо», – сказав Філарет.

«Якщо ми миро маємо отримувати з Константинополя, зі Стамбула – значить, ми залежні», – наголосив він.

Почесний патріарх також не вбачає причин для розколу церкви.

«Розколу немає, є лише різний підхід. Одні хочуть зберегти Київський патріархат, а інші хочуть знищити його. Ми хочемо, щоб Київський патріархат в Україні для України існував як патріархат, а зовні, як сказано в томосі, – митрополія», – заявив Філарет. А на запитання: «Тобто дві церкви: одна для внутрішнього використання, друга – для зовнішнього? – сказав: «Для внутрішнього – патріархат, а для зовнішнього – митрополія».

Він також заявив, що якби Київський патріархат і Українська автокефальна православна церква знали зміст томосу, то не погодилися б на нього.

«Ми на Соборі не знали його зміст (томосу про автокефалію). Дізналися вже після об’єднання. Якби ми знали зміст цього томосу, то ми не погодилися б на такий томос», – сказав почесний патріарх ПЦУ.

Він також заявив, що однією з умов Фанара про надання томосу була відмова Філарета висувати свою кандидатуру в предстоятелі об’єднаної церкви. Філарет також заявив, підписав документ із відмовою від висунення на посаду, який президент Петро Порошенко передав Варфоломію.

«Я погодився. Про це ми говорили з Президентом, з Епіфанієм, і на архієрейському соборі, що я відмовляюся, але після отримання томосу я керуватиму цією церквою всередині України. На ділі він показує, що він – предстоятель, а я – ніхто», – сказав Філарет.

Читайте також: Понад 54% українців позитивно ставляться до ПЦУ та томосу, – опитування

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 10:23 :31