Новини » Політика 23 травня, 2019, 16:07
Нацрада призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів Президента Порошенка
Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення. Фото: nrada.gov.ua
Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення. Фото: nrada.gov.ua

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків Парламентського Комітету з питань свободи слова, або від нового Президента України Володимира Зеленського щодо коректності кадрових рішень, зокрема, призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка. На цьому пані Ольга наголосила під час громадської дискусії, що відбулася в Національній спілці журналістів України 23 травня.

В. о. голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасимюк розповідає, що насьогодні медіа-регулятор не здійснює голосування і вже кілька тижнів не може працювати у звичному режимі.

«Ситуація не виникла б, якби не раптові кадрові зміни, з якими маємо нині справу, раптова відставка голови Нацради Юрія Артеменка. Нині призупинена робота на засіданнях, де ми ухвалюємо важливі рішення, де голосуємо», – відзначає пані Ольга. – Загалом поки що нам вдається тримати ситуацію, проте щодо останніх двох засідань відзначу, я не змогла їх відкрити, адже будь-яке наше рішення може бути оскаржене ліцензіатами. Не хотіла б, щоб Нацрада увійшла в судовий коридор, що може затягнутися надовго. Також звернулася з відповідним листом до Комітету свободи слова з проханням роз’яснити нам законодавство. Також чекаємо на слово від новообраного Президента України, оскільки ідеться про обрання президентської частини членів Нацради.

Позиція Національної спілки журналістів України щодо ситуації, яка нині склалася із медіа-регулятором та щодо діяльності Нацради загалом полягає у тому, що найбільше журналістське об’єднання вимагає від політиків належного захисту свободи слова в Україні. Також на час парламентських виборів має діяти мораторій на перевірки ЗМІ.

«Нацрада не повинна бути батогом для ЗМІ: повинно бути менше політичних спекуляцій, натомість мають відбуватися діалоги, спрямовані на захист медіа-простору та дотримання принципів свободи слова в Україні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко». – Нацрада має приймати свої рішення, виходячи з професійної доцільності та об’єктивного регулювання відповідно до публічної політики та схвалених міжнародних зобов’язань, а не під впливом кулуарних політичних домовленостей.

Генпродюсер телеканалу ZIK Наталія Влащенко висловила переконання, що Володимир Горковенко не може об’єктивно виконувати обов’язки члена Нацради.

«Всі прекрасно знають, що всі ці роки пан Горковенко сидів у Адміністрації Президента та був таким собі цензором усього медійного простору», – каже пані Наталія. – Я з його діями зіткнулася під час підготовки першого сезону програми «Народ проти»: тоді усі представники коаліції – БПП, Народний фронт тощо – відмовлялися приходити на канал. В кулуарах вони зізнавалися, що взяли б участь у ток-шоу, але їм забороняють з Адміністрації Президента, мовляв, домовляйтеся з Горковенком. Коли намагалися домовлятися, з нами починали торгуватися – а ви замініть тему, або зробіть так, чи ось так… Ми ніколи не йшли на такі поступки, але через цензуру цілий сезон практично не мали людей із коаліції. Тому переконана, що така людина не може бути членом Нацради.

До участі в Громадській дискусії ««Чого очікувати від Нацради з питань ТБ і радіо із завершенням президентських виборів-2019» НСЖУ запрошувала і Володимира Горковенка, якого Указом Президента від 4 травня 2019 року призначено членом Нацради України з питань телебачення і радіомовлення. Та колишній співробітник Адміністрації Президента участі у заході не взяв.

Скріншот: president.gov.ua
Скріншот: president.gov.ua

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 15:52 :50