Новини » Суспільство 23 травня, 2019, 9:43
НАТО допоможе Україні ліквідувати радіоактивний могильник на Кіровоградщині
Фото: ukraine-nato.mfa.gov.ua
Фото: ukraine-nato.mfa.gov.ua

НАТО допоможе Україні знешкодити могильник радіоактивних відходів у селі Цибулеве у Кіровоградській області.

Про це пише Голос Америки.

Зазначається, що контракт на здійснення проекту підписали генеральний менеджер агенції НАТО з підтримки та постачання Пітер Домен та очільник української інжинірингової компанії NT-Engineering Віталій Дем’янюк.

Могильник на військовому об’єкті «Цибулеве» належить до «історичних». Радіоактивні відходи, що там зберігаються, були утворені ще в процесі діяльності Радянської Армії на території України. ​

Як пояснюють інженери, це, по суті, «брудна бомба». І хоч вона знаходиться на охоронюваній території (військовій базі Міністерства оборони), проте несе в собі загрозу незаконного розповсюдження радіоактивних матеріалів та ризики для довкілля.

Згідно з проектом, на об’єкті проведуть радіаційне обстеження, відтак іонізуючі джерела випромінювання вилучать і відвезуть на місце постійного безпечного захоронення. Після цього територію рекультивують та відновлять.

Проект буде реалізований упродовж 18 місяців, його вартість становить 1,5 млн євро. Основними донорами проекту виступили Німеччина і Норвегія.

Це вже другий такий проект НАТО в Україні. Перший спільний проект із захоронення історичних радіоактивних відходів був успішно і швидко реалізовано протягом 2016-2017 років. Об’єкт «Вакуленчик» у Житомирській області було звільнено від радіоактивних матеріалів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 18:16 :55