На приватні компанії не можна перекладати компенсацію за зростання тарифів населення, – энергоексперт

Абсурдно говорити про те, що приватні енергетичні компанії можуть брати участь в механізмі компенсації зростання тарифів на електроенергію для населення – це нереалістична і згубна ідея.

Таку думку висловив Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валентин Землянський, передають «Економічні новини».

«Приватні компанії та спецзобов’язання – це абсурд. Давайте почнемо з газового ринку, де приватників вистачає – приватні трейдери, приватні видобувні компанії – це все правила гри, які має встановити держава. Є ринковий механізм, є програма соціального захисту, і вони між собою повинні бути синхронізовані», – пояснив енергоексперт.

На його думку, покладання спецзобов’язань щодо компенсації тарифів для населення на приватників призведе до того, що почнуть скорочуватися інвестиційні програми, а також програми з модернізації.

«Компенсація тарифів – це питання держави, а не бізнесу. Натомість бізнес повинен брати участь у виробленні загальних правил, де арбітром виступає держава. Міненергетики, НКРЕКП, Мінсоцполітики, Мінрегіонбуд – всі повинні брати участь, а не говорити «це не наше, ми не знаємо, як з цим працювати», – зазначив Землянський.

Експерт також підкреслив: якщо держкомпанія «Енергоатом» готова брати участь в механізмі PSO, і якщо є розуміння, як все реалізувати, то можна сміливо застосовувати таке рішення.

«Державний монополіст зобов’язаний на першому етапі нести ризики щодо соціального захисту громадян. Якщо зараз» Енергоатом» зазнає витрат за механізмом PSO і не отримає належного рівня прибутку, то я не бачу в цьому нічого страшного. Адже це держкомпанія, яка сплачує податки до держбюджету і управляється державою, а тому зобов’язана займатися питаннями субсидування», – вважає Валентин Землянський.

Як повідомлялося, напередодні Кабінет міністрів на засіданні в закритому режимі прийняв цілу низку документів, що регулюють роботу енергетичної галузі.Loading...