Новини » Київ 23 травня, 2019, 10:02
Монумент Незалежності у Києві вимиють шампунем

Сьогодні, 23 травня, о 12:00 у самому серці столиці – на Майдані Незалежності – розпочнеться соціальна акція CLEAN DAY, у рамках якої відбудеться миття Стелли Незалежності.

Про це повідомили Шевченківська РДА (організатор проекту) та сервісна компанія «Інвайт», передає Вечірній Київ.

Зважаючи на висоту монументу (62 метри), його миття планується здійснювати з залученням спеціального пожежного автомобіля (колінчатого підіймача), за допомогою апаратів високого тиску; а зважаючи на габарити об’єкту, його очищення триватиме два дні.

«Це дасть можливість очистити Стеллу від накопиченого бруду і пилу», – розповіли у райдержадміністрації.

Зазначається, що у разі потреби буде використано спеціальний інвентар для кращого видалення бруду, пилу, слідів, залишених птахами, у місцях, де є різьблення та заглиблення. Для миття і чищення колони та основи пам’ятника використовуватимуться професійні миючі засоби, що видаляють кіптяву, вапняні відкладення та графіті. Особливістю таких розчинів є те, що маючи активну дію на забруднення, поверхня каменю від нанесення хімічних засобів не постраждає.

Для позолочених елементів основи Стелли передбачено миття виключно чистою водою, щітками, м’якими серветками та губками.

Довідка IA ZIK.

Архітектурний ансамбль Стелли Незалежності являє собою колону, увінчану фігурою дівчини Оранти в українському національному костюмі з калиновою гілкою в руках. Загальна висота монументу – 62 метри. Колона облицьована білим італійським мармуром. Розташовано колону на постаменті з білого граніту у вигляді християнського храму в стилі українського бароко, прототипом якого є Брама Заборовського. Окремі елементи скульптури – калинова гілка, орнамент на одязі і стрічках вінка – покриті золотом. Маса скульптури з литої бронзи – близько 20 тонн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 16:46 :29