Новини » Політика 23 травня, 2019, 10:29
Мін’юст: Богдан призначений незаконно, але Міністерство не може цього оскаржити
Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністерство юстиції заявляє, що не може оскаржити призначення главою Адміністрації Президента Андрія Богдана, що підпадає під дію закону України «Про очищення влади» (люстрації).

Про це йдеться у відповіді міністерства на запит, інформують Українські Новини.

Мін’юст заявляє, що Богдан підпадає під дію закону про люстрацію і не має права обіймати посаду глави Адміністрації.

У той же час міністерство заявляє, що не може на даний момент оскаржити в суді це призначення.

«Додатково повідомляємо, що у рішенні Палати Верховного Суду від 15.03.2018 по справі № 800/414/17 за позовом Міністерства юстиції України до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним та скасування рішень, зобов’язання вчинити дії Верховний Суд зазначив, що Мін’юст не наділений повноваженнями щодо звернення з позовом до суду при забезпеченні проведення перевірки, передбаченої Законом, оскільки таке право прямо не зазначено у Положенні про Міністерство юстиції України», – сказано у відповіді на запит.Також міністерство пояснило, що імені Богдана немає в Єдиному державному реєстрі люстрованих осіб, тому що він був звільнений з посади урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики до набрання чинності закону про люстрацію.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський призначив главою Адміністрації Президента адвоката Андрія Богдана. В 2010-2014 році Богдан обіймав посаду уповноваженого з антикорупційної політики в Кабміні Миколи Азарова. Ця посада знаходиться в переліку посад, які підпадають під люстрацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 09:02 :58