live

Ляпас Зеленському: експерт оцінив мотиви парламенту з відмовою Президенту

ZIK

Відмовившись голосувати за зміни до виборчого законодавства, депутати хотіли показати Президенту, хто в домі господар.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Костянтин Матвієнко.

Ведучий програми поцікавився, чому, на думку експерта, народні депутати не підтримали законодавчі ініціативи Володимира Зеленського. На думку пана Матвієнка, на це було декілька причин. Одна з них – у випадку проходу цих ініціатив Україна опинилася б у ситуації цілковитої вірогідності однопартійного уряду вже в серпні. 

«Зараз немає підстав вважати, що рівень підтримки Зеленського буде зменшуватися. Тому депутати непокоїлися, що їм всім доведеться опинитися в опозиції: і мажоритарникам, і тим, хто пройде за пропорційними списками», – зазначив політолог.

За його словами, законопроект Президента щодо зміни виборчого законодавства навіть не був включений у порядок денний засідання. За нього проголосували лише 92 депутати. І це можна трактувати як ляпас від Верховної Ради. На його думку, це показало, що команда Зеленського щонайменше виглядає доволі наївною в цих кулуарних прийомах.

«Ні для кого не секрет, що на парламент можна вплинути і домогтися результату, в Президента такі важелі є, але вони, очевидно, на це не пішли. І депутати справді хотіли показати Президенту, хто в домі господар. Відтак, саме це голосування означає, що фракція Зеленського у наступній Верховній Раді буде значно меншою, ніж вона могла бути за пропорційною системою», – вважає Матвієнко.

Нагадаємо, що законопроект Президента України Володимира Зеленського щодо внесення змін до виборчого законодавства, а також альтернативний депутатський не включили до порядку денного.Loading...
Loading...
Loading...