Новини » Політика

Лещенко пояснив, чому докази у справі Манафорта спершу передав до ФБР і лише тепер – до ГПУ

ZIK

Важливо було, щоб спершу американське правосуддя довело причетність до злочинних схем свого громадянина Пола Манафорта, а вже тоді, щоб цю справу, разом з «чорною бухгалтерією» «Партії регіонів», розслідували в Україні.

Про це під час свого спілкування із журналістами перед допитом у Генпрокуратурі розповів народний депутат України Сергій Лещенко. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Він підкреслив, що спочатку передав докази у справі Пола Манафорта до ФБР, а не українському правосуддю, оскільки йдеться про шахрайство з боку громадянина США.

«Я передав докази тій країні, громадянином якої він є. Після того, як злочини Пола Манафорта доведено у Штатах, то чому б тепер Україні не подати вимогу на повернення цих грошей?», – зазначив парламентар.

За його словами, коли американське правосуддя довело, що Пол Манафорт є злочинцем, то Україна, як країна, звідки походять кошти, про які йдеться, має право претендувати на них.

Крім того, він заявив, що коли б він пішов іншим шляхом, то ця справа дуже швидко «померла б» у кабінеті Генерального прокурора Юрія Луценка.

«Він би заховав її собі у сейф, а потім, за першої кращої нагоди, пропонував би купити цю справу Джуліані, Трампу. Він же просто використовує свою посаду для власних політичних перспектив», – заявив Сергій Лещенко.

Відтак, наголошує він, у нього не було жодної довіри до Юрія Луценка, тому він би у жодному випадку не передав йому цю справу до того, як ФБР довела злочинність Пола Манафорта.

«Тепер, коли це було доведено, у Генеральної прокуратури України є всі підстави далі розслідувати цю справу», – резюмував народний депутат України.

Нагадаємо, народний депутат України Сергій Лещенко у відповідь на звинувачення Генерального прокурора Юрія Луценка щодо підозр у розголошенні таємниці слідства та втручанні у вибори в США запропонував якомога швидше внести в парламент подання на зняття з нього недоторканності.Loading...