live

Кумівство по-президентськи: чому суспільство потрохи розчаровується у Зеленському?

ZIK

Кадрові рішення Володимира Зеленського засуджують як самі виборці, так і частина експертів. Мовляв, обіцяли без традиційного кумівства, а отримали призначення на посади товаришів і «кварталівців». Втім, така ситуація не вперше складається в українській владі. Тож як за різних президентів кумівство відкривало двері кабінетів?

Про це йдеться у програмі «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Які кумівські зв’язки мав Ющенко?

Про кумівство як поширене явище найактивніше заговорили за часів президентства Ющенка. Кумів у нього понад десяток, і багатьом із них знайшлося місце під політичним сонцем.

Так, співачка Оксана Білозір входила до блоку «Наша Україна», а 2005-го обійняла посаду міністра культури. Політик Сергій Буряк 2007-го на чотири роки очолив Державну податкову адміністрацію України.

Уже покійний колишній голова Верховної Ради Іван Плющ за президентства Ющенка працював секретарем РНБО. До слова, серед кумів Ющенка й Петро Порошенко. Від заснування «Нашої України» він був у керівництві, 2005-го став секретарем РНБО, а два роки пізніше – і головою Ради Нацбанку.

Хоча сам Віктор Ющенко зв’язок призначень та особистих стосунків – відкидає: «Не Петро Олексійович є у мене кумом, а я в нього. Я ніколи не ставив будь-які зв’язки поруч із національними переконаннями».

Кого зі «своїх» привів Янукович?

Традицію кумівства продовжив й президент-утікач. 2006-го син Віктора Януковича став нардепом від «Партії регіонів».

Сімейні зв’язки проникали і до Адміністрації Президента. Її тодішній голова Сергій Льовочкин – кум Януковича. А сестра першої заступниці голови АП Олени Лукаш – Тетяна – секретарка ЦВК. Брат ще одного заступника голови АП Олега Рафальського – Ігор – очолив Обухівську райждержадміністрацію. 

Чи Порошенко теж «прилаштував» друзів?

Український непотизм знайшов своє продовження й за каденції Петра Порошенка. 2014-го його син Олексій став народним депутатом від БПП. Кум Порошенка – Юрій Стець – обійняв посаду Міністра інформаційної політики. А ще один кум – Юрій Луценко – став Гепрокурором.

Як продовжує традицію Зеленський?

Історія, яка твориться в режимі реального часу. Володимир Зеленський став Президентом із рекордною підтримкою. Нова доба. Нова політика. Нові обличчя. І жодного кумівства. Принаймні, так сказав сам Зеленський в інтерв’ю «Радіо свобода».

«У команді будуть мої близькі люди. Втім, не переймайтеся – кумівства не буде!»¸ – запевнив Володимир Зеленський.

Та перші призначення новоспеченого Президента вже наробили галасу. Допомагатимуть голові держави сценаристи та продюсери «Кварталу 95», юрист олігарха Ігоря Коломойського, експерти, яких раніше представляли як радників Зеленського. А також друг дитинства Зеленського – Іван Баканов. Він тепер заступник голови СБУ. Тож традиція кумівства й сьогодні, здається, почувається добре.

Що цікаво, за словами глави інвесткомпанії Dragon Capital Томаша Фіала, інвестори негативно відреагували на перші призначення Володимира Зеленського.

Марина Барба, «Перші про головне»

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...
Loading...
Loading...