Хто з відомих львівських нардепів голосував за скандальний виборчий закон Зеленського. Доповнено

Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Вчора, 22 травня, у Верховній Раді відбулося позачергове засідання, основним питанням якого було голосування за, запропонований Володимиром Зеленським, проект змін до виборчого законодавства. Не дивлячись на передвиборчі обіцянки відкритих списків та зняття недоторканості, запропоновані зміни торкались лише двох моментів: скасування мажоритарки та зниження прохідного бар’єру.

Слід відзначити, що напередодні голосування усі демократичні фракції Парламенту (БПП, Народний Фронт, партія Ляшка та Самопоміч) виступили проти антиконституційного розпуску Верховної Ради та запропонованих змін до виборчого законодавства.

Адже під час передвиборчих перегонів у Зеленського постійно заявляли про докорінну зміну правил виборів, голосування за відкритими списками, а тепер, зіткнувшись з реальним розкладом сил і настроїв у Парламенті, оточення Президента різко змінило позицію.

Це й обурювало депутатів. Але, як показало голосування, у Зеленського вже з’явилися «щирі» прихильники, як то фракції «Опозиційного блоку» та «Батьківщина», але до них додались і, нібито, націоналісти та ліберали в особі «Самопомочі» й «Свободи».

Також переметнулося у Зе-табір вже чимало обранців, які до того просиджували каденцію, черпаючи вигоди від співпраці з Петром Порошенком. На жаль, серед них виявилося чимало місцевих «діячів», щодо деяких з них ніхто навіть у найсміливіших прогнозах не міг такого припустити.

Про це свідчать дані Поіменного голосування про включення до порядку денного сесії проектів законів про внесення змін до деяких законів України у зв’язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України (№10319, №10319-1), опубліковані на сайті Верховної Ради.

Якщо брати загальні показники, то «за» проголосувало 92 депутати, проти – 68, утрималися – 43, не голосували – 51.

Якщо аналізувати по фракціях, то з БПП за проголосувало 17 депутатів. Очікувано наближена до команди Зеленського Світлана Заліщук. Дуже показовою стала підтримка законопроекту з боку Марії Матіос, сестри одіозного керівника Військової прокуратури. Здивувало голосування важковаговика української політики Віктора Пинзеника. Спантеличило й "за" навпроти Оксани Юринець. Згодом вона пояснила результат голосування технічною помилкою, написала заяву у секретаріат Ради і розмістила роз’яснення у соцмережах.

«З усіх моїх попередніх заяв зрозуміло мою чітку позицію ПРОТИ такого виборчого законодавства. Я ПРОТИ закритих списків і обмеження громадян у можливості знати, за кого вони віддають свій голос», – написала народний депутат на своїй Фейсбук-сторінці.

Як підтвердження сказаного, вона також надіслала у редакцію ІА ZIK копію заяви.

<nbsp;>
;>

Більш монолітним, зрештою, як завжди, виявився «Народний фронт», де за пропозиції Зеленського проголосувало всього два депутати.

Фактично одностайною у голосуванні за закон Зеленського виявилися у «Самопомочі»: 17 з 25 – і жодного голосу проти. Плюс голос Оксани Сироїд з позафракційних. Основним мотивом, можна припустити, для соратників Садового є те, що усі соціологи дають їм менше 3% підтримки і зниження прохідного балу – для них, як рятівна соломинка, за яку вони беззастережно чіпляються. Ще одним мотивом прояву любові до нового Президента є мрія Андрія Івановича про крісло прем’єра, яку він неодноразово, наполегливо артикулював.

Та найбільший відсоток підтримки змінам до виборчого законодавства надала фракція Юлії Тимошенко: 15 з 20 депутатів. Менше їх було навіть в «Опозиційному блоці», де «за» висловилась лише половина обранців: 19 з 38.

Чітку позицію проти зайняли у «Радикальній партії Олега Ляшка», гостра конфронтація якого з Зеленським почалася ще з моменту інавгурації. Також жодного голосу в підтримку при голосуванні не дали групи «Воля народу» та «Відродження», що й не дивно, адже складаються вони в основному з мажоритарників.

Та найцікавішим виявилось розпорошення серед позафракційних.

«За» виступили свободівці Іллєнко та Левченко, які таким чином підтримали позицію партії, що хаотично шукає своє місце у переповненій націоналістичній ніші.

За проголосував і Дмитро Добродомов, який таким чином, фактично, продемонстрував позицію свого виборчого блоку з «Громадянською позицією» Олександра Гриценка. Цю думку підтверджує і партнер «полковника» на президентських виборах Віктор Чумак.

Серед народних депутатів Львівщини на «рушничок щастя» співпраці з новим Президентом також стали Володимир Парасюк, Олег Мусій, Богдан Матківський.

Також Зеленського підтримала Надія Савченко, у якої були навіть цікавіші плани щодо цього парламенту.

Таким чином перша спроба співпраці з Верховною Радою завершились для Володимира Зеленського крупною невдачею – це добряче знервувало його, про що свідчить допис у Фейсбуці, але, мабуть, чітко лягло у плановану діяльність його команди – в усьому звинувачувати діючий Парламент щоби здобути максимум на дострокових виборах у новий.

Loading...