live

Глобальне потепління змінить всесвітнє похолодання, – вчені

Глобальне потепління може змінитися різким похолоданням. До такого висновку прийшли математики з Уральського федерального університету, які розробили нову модель зміни клімату.

Про це повідомляють Діалоги.

За словами керівника дослідження професора кафедри теоретичної і математичної фізики УрФУ Дмитра Александрова, в результаті збільшення температури повітря і частки парникових газів на полюсах планети тане лід. Це підсилює приплив прісної води в Світовий океан, що призводить до підвищення його рівня.

Зміни в Світовому океані, в свою чергу, стануть причиною всесвітнього похолодання. Рівень прісної води зросте, це призведе до ослаблення течій, що рухаються від екватора до полюсів. В результаті теплі течії, зокрема Гольфстрім, зупиняться. Це спровокує похолодання в Північній Америці і Європі.

Модель уральських математиків заснована на аналізі змін температури океану, обсягів вуглекислого газу в атмосфері, флори на Землі і маси льодів протягом 10 млн років. Вчені відзначили, що значні перепади температури відбуваються кожні 100 тис. років.Loading...
Loading...
Loading...