Новини » Політика 23 травня, 2019, 3:54
Експерти пояснили, як звернення парламентарів до КСУ вплине на виборчий процес
ZIK
ZIK

Ані пропорційної системи, ані тривідсоткового прохідного бар’єру. Законопроекти, що їх пропонував Президент, підтримки в Раді не знайшли. І не знайдуть, вважають експерти. Мовляв, майбутнім парламентським виборам судилося відбутися ще за старою системою.

Про це йдеться в сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Я доволі скептично ставлюся до подальших спроб змінити виборчу систему на виборах 2019 року. Я думаю, що ці намагання, які мали місце на недавньому засіданні Верховної Ради, можна сказати, що вони вже відійшли в історію. У будь-якому випадку вибори 2019 року до парламенту відбуватимуться за чинною змішаною системою», – переконаний правовий експерт Андрій Магера.

Натомість у президентській команді запевняють: за зміни до виборчого законодавства готові боротися. Крім того, зазначають: поведінкою депутатів на позачерговому засіданні здивовані.

«Ми зробили всі кроки, щоб продемонструвати готовність до діалогу: вчора була зустріч із керівниками фракцій. Ми призначили також людину, відповідальну за комунікацію з парламентом. Втім, хоч бесіда й відбулася, сьогодні ми бачимо ось цей дивний результат», – каже представник команди Володимира Зеленського Святослав Юраш.

Як саме спробують достукатися до депутатів, поки не кажуть.

«Пробачте, не хочу називати. Все буде, все побачите. Ми не здаємось у жодному випадку», – запевнив Юраш.

Тим часом депутати вже збирають підписи під зверненням до Конституційного Суду. У документі просять Феміду розтлумачити, чи мав право Володимир Зеленський розпускати Верховну Раду. Під відповідним поданням уже підписалися двадцять обранців.

«Жодного звернення до будь-якого суду, в тому числі Конституційного, не зупиняє виборчий процес, який почнеться наступного дня після публікації в офіційних джерелах – «Урядовий кур’єр» і «Голос України» – указу Президента, зокрема і про розпуск Верховної Ради», – зазначила голова правління Всеукраїнської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Звернення не зупиняє виборчий процес, а от рішення суду – може, каже Андрій Магера.

«Якщо до дня голосування уже буде ухвалено рішення КСУ про неконституційність указу, на цьому виборчий процес зупиниться і голосування не буде», – запевняє правовий експерт.

Він додає, що згідно з законом, подання від депутатів Конституційний Суд зможе розглянути щонайшвидше протягом місяця. Утім звернутися до Феміди обранці можуть лише після того, як указ про розпуск парламенту набере чинності. Тобто лише після публікації в офіційних джерелах.

Нагадаємо, новообраний Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту восьмого скликання.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що рішення Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту буде оскаржене в Конституційному Суді.

Марина Барба, «Перші про головне»

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 08:55 :12