Новини » Політика 23 травня, 2019, 5:00
Експерт помітив у кадрових призначеннях Зеленського «баланс інтересів»
ZIK
ZIK

Керівник Генерального штабу – перше кадрове призначення Президента Зеленського. Головнокомандувачем став генерал-лейтенант Руслан Хомчак. До цього він очолював штаб суходільних сил. У 2014 році командував військом поблизу Іловайська. Після кривавого виходу з оточення, під час якого загинуло понад триста бійців, у мережі почали з’являтися ролики з критикою дій Хомчака.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Зокрема у таких роликах військові звинувачують Хомчака в тому, що, мовляв, той зумисне посилав бійців на вірну смерть.

За Хомчаком тричі відправляли групу з евакуації, але він не покинув воїнів. Зберегти армійську честь, не здавати зброю і прориватися з боєм – саме його рішення, твердить журналіст Юрій Бутусов. Каже: багато військовиків, які пройшли Іловайськ, поважають генерала. Натомість критичні відео в мережі, на його думку, є частиною кампанії з дискредитації бойового командира.

«Ті люди, які там були, вони разом з ним ішли на смерть до кінця, чудово розуміючи всю небезпеку. Якщо б не було управління, люди б розсипались, і кожен сам за себе розбігався б на всі сторони», – запевнив Бутусов.

Інше гучне призначення – голова Адміністрації Президента. Ним став Андрій Богдан. Чоловіка називають агентом Коломойського в команді голови держави. За правління Януковича він працював в уряді, тому тепер підпадає під закон про люстрацію.

«Так, я справді не маю права обіймати посади, які належать до державної служби, але інші посади я маю право обіймати», – запевняє Андрій Богдан.

Очільник АП – не є держслужбовцем. Саме на цю норму закону про держслужбу послався Президент у своєму указі. Утім, таким чином обійти люстрацію не вийшло, переконує юристка Юлія Кириченко.

«У самому законі про очищення влади написано, що крім посад державної служби, ці люди не мають права займати посад зокрема голови АП, тому чисто з точки зору закону, поки закон про очищення влади діє, Богдан не має права займати посаду голови Адміністрації Президента», – запевняє експерт із конституційного права Юлія Кириченко.

Загалом за одну добу Зеленський призначив на посади понад 10 осіб, а одну навіть устиг одразу звільнити. Здебільшого кадрові рішення стосувалися Апарату Президента. Крісла дістали колеги з «кварталівського» цеху, бізнес-партнери та експерти-консультанти.

«Баланс інтересів! Богдан – керівник, але навколо переважно люди з «Кварталу». Треба розуміти, що група, яка має найбільшу довіру в Зеленського, найбільш близькі до нього – це «кварталівці», його партнери по «Кварталу», його друзі переважно», – зазначив політолог Володимир Фесенко.

Міністри оборони, закордонних справ, голови СБУ, НБУ та Генпрокурор – кандидатів на ці посади також подає очільник держави. Однак щодо них має ще проголосувати Верховна Рада. Поки Президент Зеленський цих прізвищ ще не називав. Одначе призначив заступником голови СБУ друга дитинства – Івана Баканова.

Антон Коцуконь, «Перші про головне»

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 14:39 :42