Новини » Політика 22 травня, 2019, 13:15
Герасимов заявив, що БПП не підтримає виборчий закон Зеленського
ZIK
ZIK

Закритість партійних списків – це незмінна проблема українських виборів, яку обов’язково потрібно змінити.

Про це завив народний депутат з фракції «БПП» Артур Герасимов на позачерговому засіданні ВРУ, яке транслював телеканал ZIK.

«Вчора новообраний Президент України підписав указ про розпуск ВРУ 8-го скликання. Втім, указ грубо порушує Конституцію. На зустрічі та консультаціях з лідерами фракцій всі про це говорили», – зазначив Артур Герасимов.

Народний депутат припускає, що швидка зміна законодавства не буде ефективною.

«Стосовно «пожежних» змін до виборчого законодавства… Нам запропоновано фасадні зміни, які, до слова, ніхто не бачив. Законопроект ми хотіли отримати завчасно, адже ніхто не розуміє, що у ньому. Однак ми переконані, що він не лише не вдосконалить виборче законодавство, не зміцнить європейські стандарти, а навпаки – погіршить їх», – вважає Артур Герасимов.

Ініціатори швидкої корекції закону залишають незмінною ключову проблему – закритість партійних списків, звернув увагу нардеп.

«Якою б не була виборча система – списки мусять бути відкритими. Зниження прохідного бар’єру до трьох відсотків створює політичну безвідповідальність. Також це може бути шляхом до політичної дезінтеграції України, відкрити шлях кишеньковим партіям, які спонсоруються олігархами», – зазначив Герасимов.

Зміни до виборчого законодавства мають чітко відбуватися згідно процедур і регламенту Ради і відповідно до міжнародних стандартів ОБСЄ, підкреслив нардеп.

«Демократична практика не передбачає зміни виборчого законодавства пізніше, ніж за рік до виборів, а тим паче за кілька днів! Пропорційна система із закритими списками – велика корупція. Тому наша фракція не буде підтримувати цей законопроект. Ми вважаємо, що ВРУ має зосередитися на ретельному розгляді у другому читанні Виборчого кодексу, знайти оптимальну модель відкритих списиків, підтримати законопроект в цілому», – говорить Артур Герасимов.

Нагадаємо, Олег Ляшко озвучив позицію «Радикальної партії» щодо виборчого закону.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:57 :01