Новини » Політика 22 травня, 2019, 19:12
«Я вас розганяю, а ви голосуйте за те, чого я хочу» – дві причини відмови депутатів Зеленському
ZIK
ZIK

Народні депутати відмовилися від зміни виборчого законодавства, бо деякі вже вклали гроші на округах, інші остерігаються можливого диктату голів фракцій.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Кирило Сазонов.

На думку пана Сазонова, народні депутати не підтримали ініціативи Володимира Зеленського щодо змін виборчого законодавства, бо декого не влаштовує відміна мажоритарної системи голосування, в першу чергу, мажоритарників.

«Щоб балотуватися в окрузі, треба бути неймовірно популярним, наприклад, бути власником агрохолдингу або підприємства, яке дає всім роботу, або дуже забезпеченою людиною. Прохід до парламенту по округу обходиться від одного до п'яти мільйонів доларів. Люди вже поступово готуються, ставлять лавки, дитячі майданчики зі своїм іменем, спілкуються з бабусями, ремонтують дороги. І це все не тільки за бюджетні гроші, дехто вкладає і власні», – зазначив політолог.

За його словами, друга причина – є дуже багато опонентів закритих списків. Адже закриті списки в сумі з імперативним мандатом будуть означати диктат голів фракцій, які увійдуть в парламент.

«У таких умовах депутати не будуть грати ролі. Можна роздати фішки 5-ти головам фракцій відповідно до набраних відсотків, і нехай вони все вирішують. Звісно, це дуже суперечливі питання, тим більше Зеленський обрав абсолютно неправильний тон для дискусії з Радою. Він сказав: «Я вас розганяю, а тепер проголосуйте за те, що мені потрібно». Це не дуже схоже на продуктивний діалог», – прокоментував Сазанов.

Нагадаємо, що законопроект Президента України Володимира Зеленського щодо внесення змін до виборчого законодавства, а також альтернативний депутатський не включили до порядку денного.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 08:52 :07