live

ВР провалила закони Зеленського. Парубій закрив засідання

Засідання Верховної Ради України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
загрузка...
загрузка...

Законопроект Президента України Володимира Зеленського щодо внесення змін до виборчого законодавства, а також альтернативний депутатський не включили до порядку денного.

Трансляцію позачергового засідання десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання веде телеканал ZIK.

Народні депутати не включили до порядку денного законопроекти, подані Президентом України, – зокрема, проект Закону про внесення змін до деяких законів України у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України (№№ 10319) (за те, щоб включити його до порядку денного, проголосували 92 народні депутати України) та про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» (№ 10317) (за включення до порядку денного цього проекту закону проголосували 127 обранців). Для цього забракло голосів.

А також у Раді зареєстрований альтернативний законопроект низки народних депутатів – проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо здійснення виборів за відкритими виборчими списками) (№ та 10319-1). Проте і його не включили до порядку денного.

Голова ВРУ Андрій Парубій повідомив, що мав розмову із урядовцями, і ті його запевнили, що усі труднощі публічних закупівель можна вирішити без цього законопроекту.

«На жаль, ми не змогли жоден із законопроектів включити до порядку денного сесії», – резюмував голова ВРУ.

Після того спікер закрив позачергове засідання ВРУ. Наступне пленарне засідання Ради відбудеться у вівторок, 28 травня.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Під час інавгураційної промови він заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання.

У вівторок, 21 травня, відбулися консультації за участю Президента Зеленського та голів парламентських фракцій. Володимир Зеленський запропонував знизити прохідний бар’єр до ВРУ та скасувати «мажоритарку» (наразі в Україні змішана виборча система, а у ВРУ проходять партії, які набрали більш як 5% голосів).

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що рішення Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту буде оскаржене в Конституційному суді.

Додамо, 22 травня – позачергове засідання Верховної Ради України.

Loading...
Loading...
Loading...