live
Новини » Світ 97 Читать эту новость на русском

В Туреччині презентували виставку про депортацію кримських татар

Фото: ukrinform.ua/Ольга Будник
загрузка...
загрузка...

В Анкарі в межах заходів, присвячених 75-річчю депортації кримськотатарського народу, представили виставку картин і архівних фото, що розповідають про події того періоду.

Про це повідомляє Укрінформ

«Наш біль ще свіжий, ми повинні перетворити ці болісні сторінки на уроки для завтрашнього дня», – заявив голова Управління у справах турків за кордоном та пов’язаних спільнот при уряді Туреччини Абдулла Ерен.

Він нагадав, що жахи депортації пережили не лише народи, що населяли Крим, а й інші, зокрема турки-месхетинці.

У свою чергу заступник міністра культури і туризму Туреччини Сердар Шам наголосив: «Ці зустрічі показують нам, що життя є уроком, і якщо цей урок неможливо засвоїти, історія йде по колу. Ми тут, щоб побудувати світ, в основі якого мир, демократія, права людини».

Експозиція включала архівні фото періоду депортації, а також картини на цю тему.

Учасникам було також представлено два видання: книгу «Депортація кримських татар 1944 року. Вони були людьми, також», яка містить документи та спогади очевидців, та фотоальбом «Кримськотатарські (турецько-ісламські) релігійні пам’ятки в Криму».

Організаторами заходу виступили Управління у справах турків за кордоном і пов’язаних спільнот при уряді Туреччини і Асоціація культури та солідарності кримських тюрків.

Як повідомлялося, 18 травня в Анкарі відбувся мітинг, присвячений 75-ій річниці депортації кримськотатарського народу.

Читайте також: «Кримський факел»: 40 років тому Мамут підпалив себе, щоб привернути увагу до геноциду кримськотатарського народу

Loading...
Loading...
Loading...