В Одесі знищать речовий доказ – канабіс, випари якого порушують норми мікроклімату

Марихуана. Фото: pixabay.com

Приморський районний суд Одеси ухвалив рішення знищити понад три тонн канабісу, що зберігається як речовий доказ із кінця 2000 року в приміщенні управління Служби безпеки України (УСБУ) в Одеській області.

Як передає УНІАН, відповідне рішення суд ухвалив минулого тижня.

У документі зазначається, що слідчим відділом УСБУ в Одеській області здійснюється розслідування в кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 305 Кримінального кодексу («контрабанда наркотиків»). Наркотики були виявлені ще в листопаді 2000 року в Іллічівському морському порту на борту теплохода Tropical Land, який прибув з Румунії з вантажем бананів, відправленим колумбійською компанією PROMOTORA BANANERA SA.

Однак замість фруктів у трюмі виявили та вилучили понад двісті ящиків з-під бананів, у яких було майже 1,5 тис. брикетів з наркотиками – всього близько 3,2 тонни.

У грудні 2000 року наркотики визнали речовим доказом і передали на відповідальне зберігання УСБУ в Одеській області.

У вересні 2002 року під час санітарного обстеження приміщення, в якому зберігали речовий доказ, встановили, що УСБУ не має необхідних умов для зберігання канабісу в такій кількості. Це призводить до розповсюдження випарів наркотичної сировини в підсобних і службових приміщеннях спецслужби, і до порушення нормативних параметрів мікроклімату.

Згідно з рапортом начальника слідчого відділу УСБУ в Одеській області від 25 квітня 2019 року, зараз камера схову речових доказів (де зберігаються наркотичні засоби, психотропні речовини, їхні аналоги і прекурсори, зокрема понад 3 тонни канабісу) переповнена. Більш того, значна частина речових доказів розташована на підлозі, а приміщення не відповідає необхідним умовам.

У зв’язку з цим суд задовольнив клопотання спецслужби про знищення речового доказу – 3,2 тонни канабісу.

Постанова оскарженню не підлягає.Loading...