Новини » Політика 22 травня, 2019, 11:00
У влади було основне завдання захистити свої інтереси і своєї групи впливу від новостворених антикорупційних органів, – експерт
Михайло Пластун
Михайло Пластун

Судячи з роботи антикорупційних органів, можна зробити висновок, що ніхто у минулій владі не був зацікавлений у боротьбі з корупцією. Їх основним завданням було захищати власні інтереси від новостворених антикорупційних органів.

Про це заявив експерт з антикорупційної політики, кандидат юридичних наук Михайло Пластун, повідомляє видання HUBs.

«НАЗК, НАБУ, САП хоч якось працюють лише останні рік-півтора. Це демонструє численні проблеми, які закладені в основу їх існування. Першопричина – відсутність справжньої політичної коаліції в минулій державній владі. Різні центри політичного впливу намагалися так розставити своїх людей, щоб не боротися з корупцією, а боротися один з одним за сфери впливу», – підкреслює експерт.

Зокрема, він наводить приклад структурних проблем НАЗК, першопричина неуспіху роботи якого в тому, що воно було створено за квотним політичним принципом. У результаті, ще не почавши працювати – загрузло в політичних війнах.

Другий «наріжний камінь», на думку Михайла Пластуна, це тотальний перетин повноважень в сфері економіки у правоохоронних органів і новостворених антикорупційних.

«Подивіться на практиці зараз по одному факту можуть бути порушені справи в СБУ, Нацполіціі, НАБУ і так далі. До чого це призводить, думаю відповідь очевидна», – аргументує експерт.

У цей же час третя проблема – це незбалансовані, непродумані стадії формування антикорупційних органів.

«Знову ж приклад НАЗК. В Україні зараз близько 1,3 мільйонів осіб-суб’єктів обов’язкового декларування. У НАЗК – 311 співробітників і жодного регіонального відділення, тільки центральний апарат. Вдумайтеся у це! Як Агентство може виконувати свої функції по всіх регіонах України без співробітників на місцях?», – заявляє Михайло Пластун.

«Можна абсолютно чітко резюмувати: ніхто у верхівці минулої влади насправді не був зацікавлений в боротьбі з корупцією. Завдання було основне – захистити свої інтереси або інтереси своєї групи впливу від новостворених антикорупційних органів», – резюмував юрист.

Нагадаємо, раніше Юрій Бутусов заявив, що затриманий екс-командувач Нацгвардією Юрій Аллеров був відповідальним за вибудовування стосунків між Петром Порошенком та Арсеном Аваковим, йому потрібно було шукати баланси. Тільки-но Порошенко втратив владу, розслідування щодо Аллерова дуже швидко потрапило до НАБУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 15:57 :02