live

Супрун наголосила на важливості вакцинації від кору у дорослому віці

Вакцинація. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Багато людей вважають, що кір – це суто дитяча хвороба, і тому нехтують вакцинацією в дорослому віці. Але насправді кір не питає про вік.

Про це написала виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«Раніше дійсно більшість людей хворіли на кір саме в дитинстві. Після створення вакцини в 60-х роках кількість хворих почала скорочуватись в тисячі разів. Зі зниженням захворюваності та смертності від кору, про хворобу почали забувати. Як і про захист від неї», – пише Супрун.

Вона відзначає, що як батьки, так і медики забули, що зниження захворюваності відбулося завдяки формуванню потужного колективного імунітету (коли вакциновано 95-98% населення). Відтак, ми отримали ситуацію, у якій щеплення ігнорували, бо ніхто ж не хворів. Але це був хибний шлях.

За її словами, сьогодні кількість хворих на кір в Україні постійно збільшується.

«Зараз ми фіксуємо найбільший спалах кору за всю історію незалежності. Від його початку захворіло більше 100 тисяч людей, від ускладнень померли – 37. Від наслідків цієї зовсім не дитячої хвороби померли і дорослі. Лише в Києві цього року дорослих хворих на кір на півтисячі більше, ніж дітей», – наголошує медик.

Вона зазначає, Якби всі ці люди зробили щеплення проти кору, ми б не мали цих сумних цифр.

«Кір – це небезпечна хвороба, яка поширюється дуже швидко і передається повітряно-крапельним шляхом», – підкреслила керівниця МОЗ.

Чиновниця вказує, що якщо не маєте імунітету, ви можете заразитися, коли:

  • опинилися на вулиці навіть за сто метрів від хворого
  • пройшлися в під’їзді, де годину тому проходив хворий
  • зайшли у магазин, маршрутку чи аптеку, де щойно був хворий

«9 із 10 невакцинованих людей при контакті з хворими захворіють. За даними Європейського центру з контролю за захворюваннями, від 1 хворого на кір в середньому заражається 12-18 осіб, у той час як від 1 хворого на грип – до 4 людей. Кір значно заразніший за грип», – констатує Супрун.

Уляна Супрун нагадує, що єдиний спосіб захистити себе та свою родину – зробити щеплення. Відмовляючись від вакцинації, люди наражають на небезпеку себе та родину, а також своїх друзів, колег, однокласників своїх дітей, сусідів та навіть випадкових перехожих.

«Дехто в Україні обурюється, що невакцинованих дітей не пускають у дитсадки і школи. Тобто фактично розносити інфекцію. Хоча в той же час, в Італії, де хворих значно менше, батьки невакцинованих дітей ризикують бути оштрафовані на суму до 500 євро, якщо вони відправлятимуть своїх дітей до школи без необхідних щеплень. У Німеччині також пропонують штрафувати тих, хто не зробив щеплення, на 2,5 тисячі євро, і не допускати до дитячих садків дітей, які не мають щеплення від кору», – пише вона.

«Деякі українці, які вирішують не вакцинувати своїх дітей, знаходять шлях, віддати малюка в садочок – купити довідку про щеплення. Мали змогу переконатися в цій сумній правді під час Львівської спецоперації проти кору.. Напередодні йшлося про те, що невакцинованих дітей в області 21,5 тисячі. Після ретельної перевірки даних стало зрозуміло, що вакцинації потребують 50 тисяч дітей. Ми також побачили реальну ситуцію із тим, наскільки масово українці купують фальшиві довідки про щеплення.

Купити довідку про вакцинацію – це приблизно як купити заглушку для ременя безпеки «щоб не пищало». «Липова» довідка про вакцинацію для дитини – це перепустка в інфекційне відділення для цілого класу. Або навіть школи», – додала медик.

Супрун наголосила, якщо батьки купили довідку, а згодом зрозуміли, що помилилися, і хочуть все-таки зробити справжнє щеплення, можуть це зробити. Ніхто за це не каратиме. Можна зробити щеплення та врятувати дитину від спалаху.

Вона також нагадала, що зробити щеплення тепер можуть усі. В Україні скасовано будь-які вікові обмеження на проведення вакцинації проти кору.

«І пам’ятайте: кір не питає не лише про вік, але й про ваші плани, графіки і дедлайни. Не відкладайте на потім, а вакцинуйтеся вже, бо кір завжди приходить невчасно», – резюмувала Супрун.Loading...
Loading...
Loading...