Новини » Політика 22 травня, 2019, 13:56
«Шановні колеги – додому»: Савченко підтримає закон Зеленського, попри його незаконність
ZIK
ZIK

Довіра суспільства до нового президента є значно більшою, ніж до Верховної Ради, тож саме він повинен реалізовувати волю народу. Зеленський має повне право розпустити Раду та впровадити нову виборчу систему, не дивлячись на те, що це не вкладається у визначені законодавством рамки.

Про це заявила народний депутат України Надія Савченко під час позачергового засідання Верховної Ради, яке транслював телеканал ZIK.

Вона наголосила: рівень довіри до нинішнього парламенту є надто низьким, на відміну від суспільної підтримки, яка є у нового президента. Тож, на думку Савченко, саме він, а не парламент, має повне право реалізовувати волю народу.

«Ваша робота в законах – чесних, а не лобістських. Лобістські закони, які були під уряд та президентство Януковича, так і під уряд та президентство Порошенка. Народ не побачив змін, саме тому українці хочуть, щоб в когось знайшлася воля реалізувати те, на що є запит в народу», – заявила Савченко.

Тож вона підкреслила: вважає, що Володимир Зеленський має повне право розпустити Раду, запустити нову виборчу систему, «не дивлячись на те, що це не вкладається у визначені законодавством рамки». Однак на це є політична воля, запит та підтримка суспільства.

«Я б воліла голосувати за відкриті списки, без мажоритарки із 3% прохідним бар’єром для того, щоб цей парламент можна було дійсно очистити в еволюційний спосіб новими політичними силами», – вважає нардеп.

Адже, на її думку, у нинішніх партій тягачем є лідер, а місце у списку коштує від 5-ти до 2-х мільйонів.

«Повірте, вас є кому замінити. У цей парламент ввійдуть політики нової моделі – так, босими ногами, але з відкритими серцями і з чистою совістю. Шановні колеги – додому», – заявила Надія Савченко.

Як повідомлялось, у вівторок, 21 травня, відбулися консультації за участю Президента Зеленського та голів парламентських фракцій. Володимир Зеленський запропонував знизити прохідний бар’єр до ВРУ та скасувати «мажоритарку» (наразі в Україні змішана виборча система, а у ВРУ проходять партії, які набрали більш ніж 5% голосів).

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що рішення Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту буде оскаржене в Конституційному суді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 08:39 :41