Новини » Політика 22 травня, 2019, 12:39
Руслан Рябошапка твердить, що Богдан не підпадає під люстрацію. Закон з ним не згоден
Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Заступник глави Адміністрації Президента Руслан Рябошапка пояснив, чому очільник АП Андрій Богдан не підпадає під закон про люстрацію.

Про це він розповів у кулуарах Верховної Ради 22 травня, передає Українська правда.

«Закон про очищення влади не поширюється на посади в органах державної влади. Адміністрація Президента не є органом державної влади, в адміністрації немає жодних владних повноважень, тому закон про люстрацію не поширюється на будь-які посади в АП, крім тих, які є в апараті», – сказав Рябошапка.

«Очевидно, що голова Адміністрації, заступники глави не мають посад в апараті, не є державними службовцями і вони не виконують жодних владних повноважень, тому закон про люстрацію абсолютно чіткий – позиція глави адміністрації не підпадає під його межі», – додав він.

Водночас, у п.5 ст.2 закону «Про очищення влади» йдеться про те, що під люстрацію підпадає глава Адміністрації президента.

Додамо, новий Президент Володимир Зеленський порушив люстраційний закон, призначивши Андрія Богдана головою Адміністрації Президента.

Таку думку висловила Тетяна Козаченко, яка стояла у витоків люстраційного процесу, очолювала департамент із питань люстрації в Міністерстві юстиції та виступала одним із ключових співавторів закону «Про очищення влади».

Читайте також: Михальчишин про нове призначення: Не здивуюся, що в СБУ потраплять люди, ангажовані Росією 

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 06:34 :00