Розмовляйте українською

Все ж таки Закон про мову підписаний, тому дотримуйтеся його у спілкуванні, уникайте кальок: викресліть із дописів «зелених чоловічків» – це «зеленолюдці»; позбудьтеся словосполучення «зробити вигляд» – українці «вдають, що»; а ще наші люди насміхаються з когось, наприклад, із зеленолюдця, а не над ним. Окрім того, українці скасовують закони, а не відміняють (відміняють іменники). Вдосконалюйте українську розмовну, не боячись сленгу чи професіоналізмів, та уникайте нав’язаної білодідівщиною спільності української з російською. Ніт!

Розмовляйте українською, бо ж ви вдихаєте українське повітря, милуєтеся українськими садками вишневими й черешневими, грушевими та яблуневими, а ще вас уже не раз окропили українські теплі дощі. Почувайтеся українцями!

Хай там що, а книгарі гуртуються на Книжковому Арсеналі – і ми їх підтримуємо, бо вони підтримують українську мову, її естетичний вплив через поезію та прозу, її наративний вплив через наукові розвідки й мемуаристику. Усе на цьому світі пов’язано містичними нитями через вимовлене слово.

Розмовляйте українською з дітьми, з друзями, із сусідами і незнайомцями у транспорті. Переможемо мовою, бо істина у ній, не на дні гранчака.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...