Новини » Політика 22 травня, 2019, 12:10
Рада розпочала позачергове засідання із хвилини мовчання

Народні депутати зібрались на позачергове пленарне засідання десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання.

Трансляцію веде телеканал ZIK.

Як засвідчили дані з електронного табло, для участі у роботі Ради зареєструвалися 222 депутати. Після повторної реєстрації табло показало, що у залі присутні 208 обранців.

Голова ВРУ Андрій Парубій нагадав, що сесія може розпочатися і без зареєстрованих у залі 226 депутатів, та втретє провів реєстрацію парламентарів. Цього разу табло показало цифри «240». Спікер відкрив позачергове засідання парламенту, скликане на вимогу Президента України.

Засідання Рада розпочала із хвилини мовчання за загиблими за Україну.

У порядку денному позачергового засідання Ради два питання – про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» та про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу (№ 10317).

Нагадаємо, 20 травня у будівлі Верховної Ради України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Під час інавгураційної промови він заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання.

У вівторок, 21 травня, відбулися консультації за участю Президента Зеленського та голів парламентських фракцій. Володимир Зеленський запропонував знизити прохідний бар’єр до ВРУ та скасувати «мажоритарку» (наразі в Україні змішана виборча система, а у ВРУ проходять партії, які набрали більш як 5% голосів).

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що рішення Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту буде оскаржене в Конституційному суді.

Президент Володимир Зеленський написав звернення до голови ВРУ Андрія Парубія про скликання 22 травня позачергового засідання парламенту.

Додамо, спікер видав розпорядження про позачергове засідання Верховної Ради України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 13:58 :24