Новини » Світ 22 травня, 2019, 10:57
Письменниця з Оману здобула міжнародну Букерівську премію
Джоха Альхартхі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Джоха Альхартхі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Письменниця з Оману Джоха Альхартхі стала лауреатом міжнародної Букерівської премії 2019 роки за книгу «Небесні тіла».

Про це повідомляє УНН.

Журі розділило порівну приз у розмірі 50 тисяч фунтів між Альхартхі і перекладачем її книги Мерилін Бут. Автори, що увійшли в шорт-лист премії, отримали по 1 тисячі фунтів. Церемонія вручення відбулася в лондонському концертному залі Roundhouse.

Альхартхі стала першою письменницею Оману, чий твір переклали англійською мовою. Вона також стала першим автором з регіону Перської затоки, яка отримала Букерівську премію.

Книга «Небесні тіла» розпоповідає про родинні зв’язки і історії через оцінки трьох сестер з Оману, що «повільно перебудовує себе після колоніальної епохи».

У 2018 році Міжнародну Букерівську премію отримала Ольга Токарчук за свій роман «Польоти». Вона розділила цей приз з перекладачем її книжки англійською мовою Дженніфер Крофт.

Довідка IA ZIK.

Щорічна Міжнародна Букерівська премія (Man Booker International Prize) – престижна британська літературна премія, заснована 2005 року. Її вручають за найкращий літературний твір, перекладений англійською мовою. Гроші діляться порівну між автором та перекладачем його твору, аби підкреслити важливість роботи перекладача. Серед лауреатів премії – американський письменник Філіп Рот, албанський письменник Ісмаїл Кадаре, канадська письменниця Еліс Манро, яка також є лауреатом Нобелівської премії, угорський письменник Ласло Краснохоркай.


Нагадаємо, польська письменниця з українським корінням мала шанс вдруге отримати Букерівську премію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 00:01 :03