Новини » Політика 22 травня, 2019, 13:09
Призначивши Богдана, Зеленський порушив закон, – Козаченко
Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан. Фото: president.gov.ua
Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан. Фото: president.gov.ua

Новий президент Володимир Зеленський порушив люстраційний закон, призначивши Андрія Богдана головою Адміністрації президента.

Таку думку висловила Радіо Свобода Тетяна Козаченко, яка стояла у витоків люстраційного процесу, очолювала департамент із питань люстрації в Міністерстві юстиції та виступала одним із ключових співавторів закону «Про очищення влади»​.

Нагадаємо, Андрій Богдан не лише захищав інтереси олігарха Ігоря Коломойського як юрист, а й двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів Віктора Януковича. Однак називає несправедливим те, що підпадає під люстрацію.

Козаченко зазначила: «Відповідно до постанови Кабінету міністрів №563 «Про порядок проведення перевірки», відповідальність за призначення і вирішення питань фактично несе той орган, який призначає, або відділ, уповноважений на оформлення документів. У цьому випадку – призначає президент України. Однак документи готує відділ…».

Вона уточнила, що до призначення особа повинна написати заяву з інформацією, розповсюджується на неї закон «Про очищення влади» чи ні. Така заява підлягає перевірці – і якщо з’ясують, що людина перебувала на «люстраційних» посадах протягом року, їй відмовляють у призначенні.

Вона спростувала думку про те, що посада голови Адміністрації президента виведена з-під дії закону про держслужбу і тому на неї не поширюється дія закону про люстрацію:

«Поширення заборони регулюється лише одним законом – «Про очищення влади». А саме – перелік посад і безпосередні критерії зазначені в двох статтях: перелік посад у статті 2 і критерії у статті 3. У переліку посад (стаття 2) – чітко зазначена посада голови Адміністрації президента. Тому це питання не є спірним».

«Порушення закону в перші дні президента має не тільки надзвичайно тривожні сигнали, а й свідчить про повне ігнорування законодавства України, що є неприпустимо для гаранта Конституції», – заявила Козаченко.

Вона наголосила: «Для призначення на посаду особа повинна пройти люстраційну перевірку. Тобто, відповідний підрозділ повинен був донести до президента інформацію: до особи застосовуються заборони і її не можна призначати».

«І тут два моменти: чи взагалі відомо президенту про таку інформацію? Якщо відомо – то він умисно порушив закон. Чи якщо йому невідомо – ставити запитання щодо дисциплінарної відповідальності, а також приведення до відповідності, у тому числі, указів президента або їхню відміну», – заявила Козаченко.

«На сьогоднішній момент може йти мова щодо звернення в адміністративному порядку – через суд – щодо скасування указу президента», – вважає вона.

Козаченко уточнила, що закону про імпічмент немає, тому притягнути до кримінальної чи дисциплінарної відповідальності президента неможливо.

«Від нас будуть і заяви, і відповідні запити до Адміністрації президента. І я не виключаю звернення до адміністративного суду – в даному випадку це буде Касаційний адміністративний суд з можливим позовом щодо скасування указу президента» – додала вона.

Нагадаємо, Андрій Богдан, якого 1 травня призначили главою Адміністрації президента, заявив, що під дію закону про люстрацію потрапив несправедливо.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 11:48 :31