Новини » Регіони 22 травня, 2019, 17:45
Прикарпатців, які проживають на підтоплених територіях, закликають не пити воду з криниць

На Прикарпатті через сильні зливи, які тривають з початку травня, є підтопленими 39 населених пунктів Калуського, Богородчанського, Долинського, Галицького, Надвірнянського районів та села Яремчанської та Болехівської міської ради. За попередніми даними підтоплено 1720 криниць, з них 20 – громадського користування, 1507 житлових будинків, 1566 прибудинкових території, 1400 надвірних туалетів, 7 кладовищ, 4 школи.

Про це сьогодні, 22 травня, повідомив власкор IA ZIK з посиланням на Івано-Франківський обласний лабораторний центр.

Спеціалістами центру ведеться щоденний моніторинг за ситуацією щодо підтоплених об’єктів, зокрема, джерел централізованого та децентралізованого водопостачання, загальноосвітніх та навчальних закладів, закладів охорони здоров’я.

Вміст вигрібних ям, туалетів, септиків потрапив у відкриті водойми та підземні води. У водопровідній воді централізованих водопроводів виявляється підвищена каламутність, що є сигналом до можливого бактеріального та вірусного забруднення води, бактеріальне забруднення виявлено і у воді криниць.

За прогнозами метеослужби, такі погодні умови протримаються як мінімум ще тиждень. Зважаючи на таку ситуацію, проводити знезараження води криниць та дослідження якості води в них є проблематичним.

Спеціалісти лабораторного центру нагадують, що використання води з підтоплених криниць може зашкодити здоров’ю людей і виникненню інфекційних захворювань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 11:50 :31