Не міг припустити, що Зеленський внесе закон, в якому будуть закриті списки, - Ляшко

ZIK

Олег Ляшко переконаний, що не можна проводити вибори нового парламенту за старою виборчою системою. Зокрема, на його думку, мажоритарку варто скасувати, виборчі списки партій – відкрити, а прохідний бар'єр – не чіпати взагалі.

Про це Олег Ляшко заявив під час свого спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради України. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Він наголосив, що нинішня Верховна Рада заслуговує дочасних виборів, оскільки вона не має жодної підтримки від громадян.

«Поганий той політик, який боїться людей і боїться йти на вибори. Вибори до парламенту повинні бути, але величезна авантюра проводити вибори нового парламенту за старою системою, коли зберігається мажоритарна, корупційна складова, коли заплатять по 2-3 мільйони доларів за мандат, щоб потім знову красти у Верховній Раді», – заявив головний «радикал».

Відтак, наголошує він, виборчу систему має бути змінено. Крім того, підкреслив він, «Радикальна партія» виступає за відкриті списки, але проти мажоритарки та зниження прохідного бар'єру.

«Ми вважаємо, що зниження прохідного бар'єру до 3% – це Зеленський підлаштовує під себе та своїх майбутніх партнерів. Щоб до парламенту пройшли олігархічні групи, з якими він разом зробить коаліцію. Ми проти зниження прохідного бар'єру», – запевняє Олег Ляшко.

Крім того, він підкреслив, що ніколи не міг припустити, що першим законопроектом, який Зеленський внесе до парламенту, міститиме положення про закриті списки.

«Що таке закриті списки? За мажоритаркою кандидат 2-3 мільйони на округ платить, а за закритими списками – партійному лідеру за місце у цьому списку», – заявив нардеп.

 Нагадаємо, Верховна Рада України зібралась на позачергове засідання.Loading...