Новини » Політика 22 травня, 2019, 12:16
Представник Зеленського у ВР: Співпраця почалась не дуже гарно
ZIK
ZIK

Депутати порушили вчорашні домовленості, проваливши сьогоднішнє голосування. Зараз у Зеленського є низка варіантів щодо проведення позачергових виборів, їх будуть обговорювати.

Про це у кулуарах парламенту розповів представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Він наголосив: у своїй програмі Зеленський чітко заявив, що підтримує систему із відкритими виборчими списками та новий Виборчий кодекс. За результатами вчорашніх зустрічей із головами фракцій, погодили дві конструктивні позиції – зниження прохідного бар’єру до 3% і виключення мажоритарки.

«Ми розуміємо, що це не найкращий варіант, бачимо, що закриті списки – не те, про що мріємо. Але сьогодні це значно краще, ніж система із мажоритарними гречкосіяннями. Тому ми погодились на цей варіант, однак всі побачили, як виконуються ці домовленості», – наголосив Стефанчук.

Він підкреслив: зважаючи на підхід Верховної ради, ухвалення нового Виборчого кодексу здавалось нереальним, тому на консультаціях вирішили, що за той короткий час, що залишився, вдасться лише відмовитись від мажоритарної системи та знизити прохідний бар’єр.

«Ми сприйняли цей підхід, як проміжний. У новій Раді все рівно ставитимемо питання про вибори за відкритими списками. Для нас це принципово, це європейська якість підходу. Зараз бачимо, який рівень підтримки мажоритарників, розподілу бюджету – залежно від того, чи вони у владі чи в опозиції – на скільки це впливає на політичну структурованість суспільства», – зазначив представник Зеленського в парламенті.

Однак, за його словами, вчорашні домовленості були порушені. Тож зараз у Зеленського є низка інших варіантів щодо проведення позачергових виборів. Їх будуть обговорювати.

«Законодавчі ініціативи підготовлені і щодо імпічменту та зняття недоторканності, та ми виходимо з того, що потрібно зробити в пріоритеті – нормальну систему доступу громадян до виборів. Все інше у нас готове і обов’язково внесемо. Однак, якщо не налагодимо співпрацю із ВР, усі наші ініціативи підуть в пісок», – розповів Стефанчук.

Представник Зеленського додав: ця співпраця почалась із «не дуже гарного листка». Новий президент відкритий до спілкування, однак, якщо цього не буде, «діятиме в межах, передбачених законодавством».

Як повідомлялось, сьогодні на позачерговій сесії Верховної ради депутати не проголосували за внесення до порядку денного законопроектів щодо внесення змін до виборчого законодавства.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:02 :17