Новини » Регіони

Після монетизації субсидій борги на газ на Волині зросли у півтора раза

Споживачі на Волині заборгували 489,3 мільйона гривень за спожитий газ. Це в 1,6 раза більше, ніж на початку опалювального сезону 2018-2019.

Про це IA ZIK повідомили на «Волиньгаз Збуті».

Неплатежі зросли через зменшення кількості субсидентів, зростання ціни на газ, зміни соціальних норм, а також запровадження монетизації субсидій.

Рівень розрахунків субсидентів становить лише 77,1%. Наразі 111,6 тисячі субсидентів мають борги за спожитий газ. Загальна сума їх неплатежу становить вже 283,8 млн грн і щомісячно їхній борг зростає.

Із березня 2019 року змінився механізм виплати житлових субсидій. Cпоживачі- субсиденти почали отримувати їх «живими» грошима для оплати за використаний газ. Однак, деякі клієнти не розрахувались за блакитне паливо, а використали кошти на власні потреби. Такі боржники можуть залишитися без державної допомоги. Відповідно до чинного законодавства, субсидентам, у разі простроченої заборгованості в сумі понад 340 гривень видача державної допомоги призупиняється.

Злісним боржникам компанія змушена припиняти поставку газу. Першим кроком до цього є письмове попередження про припинення газопостачання. З початку року було вручено 23,4 тисячі попереджень (з відміткою про вручення) на суму 75 млн грн.

Loading...