Новини » Політика 22 травня, 2019, 12:28
Парубій вказав Зеленському на грубі порушення регламенту
ZIK
ZIK

Поданий Президентом законопроект містить грубі порушення регламенту, оскільки ним передбачалося змінити і виборчу систему, і публічні закупівлі – в одному законі.

Про це під час позачергового засідання десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання, яке транслює телеканал ZIK, заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Спікер нагадав, що один президент уже починав роботу із порушення Основного закону.

Він поінформував, що до нього надійшло звернення, де були зазначено два законопроекти для включення до порядку денного. Андрій Парубій зазначив, що невідкладно підписав розпорядження щодо скликання позачергової сесії ВРУ, проте паралельно від подав лист з проханням до Президента уточнити, які номери законопроектів Президент хоче, щоб розглянула ВРУ.

«Один із законопроектів був поданий 2 години тому, і він є зареєстрований. Другий був поданий об 11.45, але, на жаль, він був поданий з дуже грубим порушенням регламенту, де передбачалося змінити і виборчу систему, і публічні закупівлі – в одному законі. Але ми всіма силами, Апаратом зараз допомагаємо представнику Президента привести у відповідність до закону подання. І як тільки він буде приведений у відповідність, відразу буде зареєстрований», наголосив спікер.

Нагадаємо, 20 травня у будівлі Верховної Ради України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Під час інавгураційної промови він заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання.

У вівторок, 21 травня, відбулися консультації за участю Президента Зеленського та голів парламентських фракцій. Володимир Зеленський запропонував знизити прохідний бар’єр до ВРУ та скасувати «мажоритарку» (наразі в Україні змішана виборча система, а у ВРУ проходять партії, які набрали більш як 5% голосів).

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що рішення Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту буде оскаржене в Конституційному суді.

Президент Володимир Зеленський написав звернення до голови ВРУ Андрія Парубія про скликання 22 травня позачергового засідання парламенту.

Додамо, спікер видав розпорядження про позачергове засідання Верховної Ради України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 07:59 :14