Новини » Політика 22 травня, 2019, 12:29
Парубій: У Президента немає повноважень стверджувати про існування чи відсутність коаліції
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що згідно Конституції, у Зеленського немає повноважень визначати існування коаліції. Сама ж коаліція заявила про свій розпуск 17 травня. Тож саме з того моменту йде відлік у 30 днів для формування нової.

Про це Андрій Парубій заявив під час позачергового засідання Верховної Ради, яке транслював телеканал ZIK.

Він зазначив: вчора, під час консультацій голів фракцій із Зеленським неодноразово задавав тому питання, на якій підставі глава держави планує підписати указ про розпуск парламенту. Почув лише одну відповідь: Зеленський вважає, що коаліції не існує уже понад 2 роки.

«Я дуже уважно перечитав повноваження Президента України, прописані в Конституції. Зробив це двічі. Я не знайшов там повноважень встановлювати або стверджувати про існування коаліції. До речі, цих повноважень не має і Голова Верховної Ради України», – підкреслив Парубій.

Він підкреслив: єдиним фактом про відсутність коаліції стало саме оголошення її представників про розпуск. Це сталось 17 травня. Саме з цього моменту почався конституційний термін у 30 днів для формування нової.

«Власне, перебуваємо у конституційному процесі формування коаліції. Вважаю, що указ про розпуск парламенту суперечить чинній Конституції. Тому з цієї секунди діятиму виключно в межах законодавчих повноважень», – заявив Парубій.

Натомість указ Президента про розпуск парламенту вважає не лише «зневажанням Конституції», а й намаганням ввести Україну в конституційну кризу.

«Країну, що воює, завели в конституційну кризу. Розумію, що указ президента, я, як голова Верховної Ради, так і сама Верховна рада не можемо зупинити. Лише суд може визначити його відповідність до Конституції. Я знаю, що народні депутати планують подати звернення у Конституційний суд і підтримую цю ініціативу», – заявив Парубій.

Водночас він зазначив: рішення КС може бути пізніше, ніж проведення самих виборів. Однак, тоді його автор нестиме відповідальність і перед законом, і перед народом України.

«Всьому прийде свій час, один президент вже починав свої дії з порушення Конституції», – підкреслив Андрій Парубій.

Нагадаємо, під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 07:54 :20