Новини » Політика 22 травня, 2019, 13:25
Парубій про законопроект Зеленського: Розчарований закритими партійними списками
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Скріншот з відео: Телеканал ZIK
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Скріншот з відео: Телеканал ZIK

Президент України Володимир Зеленський у своєму законопроекті пропонує повністю закриті партійні списки.

Про це під час позачергового засідання десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання, яке транслює телеканал ZIK, заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Спікер повідомив, що кілька хвилин тому законопроект про зміни до закону про вибори надійшов до Апарату ВРУ.

«Я дав доручення зареєструвати його, розмножити і роздати народним депутатам України», – зазначив Андрій Парубій.

Спікер заявив, що двічі перечитував законопроект і був здивований та розчарований, що першою законодавчою ініціативою Президента Зеленського було запровадження закритих партійних списків.

«Ще кілька днів тому із цієї трибуни всьому українському суспільству була обіцянка щодо відкритих списків, але, на жаль, запропонована нам система – це повністю закриті партійні списки у цьому законопроекті», – заявив Андрій Парубій.

Спікер зазначив, що поставить на голосування включення до порядку денного сесії двох законопроектів, поданих Президентом України.

Нагадаємо, 20 травня у будівлі Верховної Ради України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Під час інавгураційної промови він заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання.

У вівторок, 21 травня, відбулися консультації за участю Президента Зеленського та голів парламентських фракцій. Володимир Зеленський запропонував знизити прохідний бар’єр до ВРУ та скасувати «мажоритарку» (наразі в Україні змішана виборча система, а у ВРУ проходять партії, які набрали більш як 5% голосів).

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що рішення Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту буде оскаржене в Конституційному суді.

Президент Володимир Зеленський написав звернення до голови ВРУ Андрія Парубія про скликання 22 травня позачергового засідання парламенту.

Додамо, спікер видав розпорядження про позачергове засідання Верховної Ради України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 08:32 :36