Новини » Політика 22 травня, 2019, 14:21
Опублікували законопроект Зеленського щодо виборів народних депутатів
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

На сайті Верховної Ради опублікували президентський проект закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів».

Про це повідомляє Українська правда.

Законопроект Володимира Зеленського №10319 пропонує проводити вибори за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками і знизити прохідний бар’єр до парламенту до 3%.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує скасувати мажоритарну систему, оскільки «на виборах в одномандатних виборчих округах поширеними є прямий та непрямий підкуп виборців, зловживання адміністративним ресурсом, спроби спотворення результатів народного волевиявлення».

Необхідність зниження прохідного бар’єру пояснюють тим, що «високий виборчий бар’єр перешкоджає оновленню політичних еліт та появі нових облич у парламенті».

«Погоджуючись із необхідністю впровадження на виборах народних депутатів пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками,… варто відзначити, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради та 60-денний строк для обрання нового складу парламенту не залишає шансів на впровадження цієї системи на позачергових виборах народних депутатів», – йдеться в пояснювальній записці.

Саме тому, на думку президента, ці вибори мають проводитись за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками.

«Її поєднання з невисоким виборчим бар’єром дасть змогу забезпечити оновлення політичних еліт, врахувати регіональні інтереси при формуванні державної політики, появу в парламенті нових партій, підвищення відповідальності партій за власні рішення та діяльність Уряду, сформованого представленими в парламенті партіями», – йдеться в пояснювальній записці.

Нагадаємо, міністр освіти Лілія Гриневич продовжить працювати на посаді в перехідний період, але може піти на парламентські вибори.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:26 :53