Новини » Політика 22 травня, 2019, 6:40
Очевидно, що БПП не голосуватиме за зниження прохідного бар’єру до 3%, – політолог Чорновіл
ZIK
ZIK

Очевидно, що БПП не буде голосувати за зниження прохідного бар’єру. Я не впевнений, чи буде за це голосувати і Опозиційний блок.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Як відомо, Президент Володимир Зеленський написав звернення до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням скликати позачергове засідання парламенту, щоб депутати прийняли зміни до закону про вибори. Зокрема, Зеленський пропонує депутатам скасувати депутатську недоторканність, скасувати «мажоритарку» та знизити прохідний бар’єр до 3%.

Політолог Чорновіл зауважив, що в умовах спокійного суспільства, де відсутня корупція, немає жодного значення, чи система виборів мажоритарна, чи пропорційна. Але в умовах України, вважає політолог, «мажоритарку» краще скасувати.

«Мажоритарка – це наслідок того, що у нас є велика корумпованість. За таких умов її краще скасувати. У майбутньому знову можна повернути, але це політична воля депутатів. А на сьогоднішній день це варто скасувати», – певен політолог.

А от щодо зниження прохідного бар’єру до 3%, Тарас Чорновіл сумнівається, що на таке рішення у Раді знайдеться потрібна кількість голосів.

«Я чув від деяких речників БПП, що за зниження прохідного бар’єру вони голосувати не будуть. Я розумію політичну логіку. Я пригадую, коли трошки понизили прохідний бар’єр, корупція у Раді зросла. Тобто коли менше структурований парламент, більше політичних сил заходить і так легше вести торги. Тому очевидно, що БПП не буде голосувати за зниження прохідного бар’єру. Я не впевнений, чи буде за це голосувати і Опозиційний блок», – додав Тарас Чорновіл.

Як повідомляли, 20 травня у Верховній Раді України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського.

Під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання. Володимир Зеленський також закликав Кабінет Міністрів України піти у відставку.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що 22 травня подасть у відставку.

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:01 :27