Новини » Політика 22 травня, 2019, 13:08
Не зрозуміло, чому Зеленський пішов на закриті списки, – Заліщук
ZIK
ZIK

Нинішній парламент останні чотири роки будував ухвалення нового виборчого законодавства. Тому президент мав би наполягати на відкритих списках зі зниженням виборчого бар’єру, з обов’язковою гендерною квотою та обмеженням телереклами. Але він пішов на компроміс і це незрозуміло.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповіла народний депутат Світлана Заліщук.

«Я думаю, що президент мав би наполягати на відкритих списках зі зниженням виборчого бар’єру, з обов’язковою гендерною квотою та обмеження телереклами. Тобто на всіх позитивних речах, які ми заклали в новий виборчий кодекс», – сказала Заліщук.

Вона наголосила, що їй, з одного боку, незрозуміло, чому президент пішов на компроміс. З іншого, вважає, що парламент сьогодні зіграв у цинічну гру.

«Саме нинішній парламент останні чотири роки будував ухвалення нового виборчого законодавства в той час, коли абсолютна меншість, а це «Самопоміч», ми, БПП, дехто з «Народного фронту» виступали за його ухвалення по-справжньому. Тому депутати нового скликання будуть змушені починати всю роботу спочатку. Бо відповідно до регламенту, якщо законопроект не буде ухвалений у другому читанні, розгляд розпочнеться з нуля», – розповіла вона.

Але, на її думку, важливо наголосити, що всі затягування були присутні винятково через відсутність політичної волі і бажання ухвалювати закон.

«Порошенку і «Народному фронту» було невигідне ухвалення нового виборчого законодавства із відкритими списками і скасування мажоритарки. Тому що вони просто втрачали більшість в парламенті.  І саме тому вони торпедували ухвалення цього закону. А тепер вони продовжують підтримувати відкриті списки, але ж ми розуміємо, що це неправда, а гра на публіку», – додала Заліщук.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати Світлана Заліщук, Аркадій Корнацький, Сергій Лещенко та Мустафа Найєм вийшли із фракції БПП.

Також сьогодні під час позачергового засідання ВРУ народні депутати не змогли включити до порядку денного президентські законопроекти щодо змін до виборчого законодавства.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 06:16 :24