live
Новини » Регіони

На Закарпатті суд виправдав депутата Берегівської міської ради із подвійним громадянством

Фото: Мукачево.нет

Напередодні на Закарпатті відбулося засідання суду у справі депутатки Берегівської міської ради Кароліни Дорчі, у якої виявили угорський паспорт.

Ще в лютому поточного року жінка потрапила у скандал щодо порушення митного законодавства. Вона порушила порядок ввезення авто з іноземною реєстрацією в Україну і під час суперечки з митниками пред’явила паспорт громадянина Угорщини, – про це повідомляє видання Mukachevo.net

Уже в березні відбулося засідання Берегівського районного суду, де на Кароліну Дорчі було накладено штраф у розмірі 3400 грн та судові витрати у розмірі 384 грн 20 коп, – це порушення було визнано адміністративним. Крім того тоді, під час засідання, депутат визнала, що крім українського володіє й угорським паспортом, після цього її прізвище з’явилося на сайті Миротворець.

Згодом Дорчі оскаржила рішення в апеляційному суді. За словами адвоката Кароліни Дорчі, вона не скоїла жодного правопорушення. Адже 18 лютого виїхала та повернулася до України через КПП «Астей-Берегшурань» («Лужанка») з українським паспортом. Однак при перевірці документів система видала індекс «О», що означає проведення додаткового огляду особи та її особистих речей. У приміщенні прикордонної служби Кароліна Дорчі добровільно пред’явила прикордонникам також свій угорський паспорт. Через дві години очікування, поки складався протокол, вона таки в’їхала в Україну з українським паспортом.

Фото: Мукачево.нет
Фото: Мукачево.нет

Адвокат довів, що його підзахисну було покарано безпідставно, оскільки вона не скоїла незаконного перетину кордону і не перетинала державний кордон з недійсними проїзними документами. Таким чином, жодного порушення закону не відбулося. Адже сам факт наявності двох дійсних паспортів, виданих офіційною владою, не є злочином згідно з чинним законодавством України. А наявність подвійного громадянства, у даному випадку угорського, не може вважатися злочином.

Закарпатський обласний апеляційний суд визнав незаконним рішення Берегівського районного суду проти Дорчі Кароліни і постановив, що оскільки депутата не звинувачують у незаконному перетині кордону, таким чином вона має бути звільнена від сплати адміністративного штрафу.

Кароліна Дорчі крім того, що є депутатом міської ради Берегова є ще й головою найбільшої фракції КМКС - Партія угорців України у згаданій міськраді, а також головним редактором видання «Каrpatalja».Loading...
Loading...
Loading...