Новини » Політика 22 травня, 2019, 12:35
Михальчишин про нове призначення: Не здивуюся, що в СБУ потраплять люди, ангажовані Росією
СБУ. Фото: УНІАН
СБУ. Фото: УНІАН

Призначення керівника «Кварталу 95», лідера партії «Слуга народу» Івана Баканова першим заступником голови СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ є резонансним, адже базується не на професійних критеріях, а на ознаках належності до нового «криворізького клану» та особистої відданості.

Про це у коментарі IA ZIK повідомив політичний експерт, колишній радник голови СБУ Юрій Михальчишин.

«Призначення є резонансним, оскільки для фахівців у безпековому секторі воно є лакмусовим папірцем кадрових орієнтирів політики нової адміністрації і, очевидно, вони базуються явно не на професійних критеріях, а на ознаках належності до нового «криворізького клану» та особистої відданості. Людина, яка жодного дня не попрацювала не те, що на оперативних посадах, а взагалі у системі безпекових або правоохоронних структур прийшла на посаду, яка в теперішніх реаліях політичної нестабільності і турбулентності може стати на кілька місяців ключовою у державному безпековому секторі. Адже ми чудово розуміємо, що у такому стані, у якому зараз перебуває Верховна Рада, Президентові не вдасться призначити свого кандидата на посаду голови СБУ. Завівши віддану лояльну людину на посаду першого заступника голови СБУ – начальника управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, він зможе через цю фігуру, яка буде у статусі в.о., контролювати роботу спецслужби», – зазначив Ю.Михальчишин.

Він звернув увагу і на те, що саме ця лінія роботи – боротьба з корупцією та оргзлочинністю – «перебуває у досить серйозному вакуумі легітимності», оскільки, відповідно до закону про боротьбу з корупцією, спецслужба вже більше як рік часу позбавлена цієї функції, яка розподілена між НАБУ, антикорупційною прокуратурою та НАЗК. Відтак, на думку Михальчишина, реформу СБУ очікувати намарно.

«СБУ вже давно мала би позбутися цього функціонального блоку як непрофільного для себе і такого, що викликав величезні запитання і в експертному середовищі, і в громадянському суспільстві, і в бізнесових колах, оскільки перетворився в інструмент видоювання корупційних коштів і незаконного збагачення посадовців спецслужби.

Тому на порядку денному будь-яких спробу реформувати СБУ першим пунктом переважно стоїть ліквідація главку «К». Те, що зараз довірена людина Президента очолила саме цей блок, свідчить про те, що ніякої реформи СБУ не передбачається, а навпаки – передбачається консервація існуючого стану справ. Можемо зараз говорити про низку факторів – деморалізація особового складу спецслужби, скарги на неефективність роботи контр розвідувальних підрозділів, вкрай низьку якісь кадрів, сумнівні управлінські рішення, невмотивовано роздута організаційно-штатна структура. Реформа не те що назріла, а перезріла. Але у цих обставинах, у яких ми опинилися, очевидно, вона є не у пріоритеті у нової адміністрації», – зауважив Ю.Михальчишин.

Він припускає, що зараз в СБУ потраплять люди, заангажовані Росією.

«Думаю, не секрет ні для кого, що величезна кількість співробітників СБУ мають родинні зв’язки з громадянами РФ і часто про це «забували» повідомити підрозділи внутрішньої безпеки і контррозвідку, мали місце скандальні випадки поїздок під час літніх відпусток через територію Білорусі транзитом до родичів у РФ. Це все мало місце і раніше. Зараз я не здивуюся, що в контексті усіх процесів переорієнтації державного апарату на проросійські рейки ми зіткнемося із тим, що в спецслужбу потраплять люди, ангажовані Російською Федерацією у той чи інший спосіб», – додав Михальчишин.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський призначив першим заступником голови Служби безпеки України очільника партії «Слуга народу» Івана Баканова. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:19 :09