live

Місія МВФ: депутат пояснив, чи зможе Зеленський знизити ціну газу

ZIK

У Зеленського є право скасувати будь-яку постанову Кабміну, зокрема і про підвищення тарифу на газ. Але чи зробить він це після сьогоднішньої зустрічі з МВФ?

Це зауважив народний депутат України Євген Мураєв у ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK.

Депутат підкреслив, що коли постійно говорили про те, що МВФ нібито вимагав підвищення вартості газу, то це було не зовсім так. Оскільки МВФ вимагав бездефіцитного бюджету НАК «Нафтогазу».

«Якби Гройсман і Яценюк протягом цих п’яти років дійсно думали про нашу енергетичну незалежність, не про міфічний реверс, а про розвиток власного видобутку газу, то не було би проблем із завищенням тарифів», – вважає Мураєв.

На його думку, у підвищенні ціни газу є кілька складових, серед яких некомпетентність влади та лобіювання інтересів «газових» гравців у парламенті.

«Некомпетентність уряду полягає у тому, що він не зміг знайти інших доходів для бюджету, окрім як підняти тарифи. Друга складова – це газові спонсори політичних партій, які зараз сидять у парламенті. Адже майже у кожної фракції є той, хто фінансує їхню політичну кампанію, і зазвичай він має певні інтереси у газовидобувній сфері, є власником родовищ і тому подібне. Тому поки не з’явиться реальний ринок газу, проблема тарифів нікуди не зникне», – впевнений політик.

До того ж, визнає депутат, це дуже зручна тема, на якій можна спекулювати, а тому політики будуть завжди її використовувати.

«Зараз виникає багато дискусій, чи зможе Зеленський знизити ціну на газ? Так, він може це зробити, адже у президента є право скасувати будь-яку постанову Кабміну. Але я не впевнений, що після сьогоднішньої зустрічі з МВФ він це зробить. Адже Зеленський ще не сформував команду, яка йому може запропонувати збалансований бюджет», – підсумував Євген Мураєв.

Як повідомлялося, 21 травня в Україні почала свою роботу місія Міжнародного валютного фонду, яка прибула для того, щоб надати оцінку українським реформам, які уряд зобов’язався провести в межах програми співпраці.

Новообраний Президент Володимир Зеленський провів зустріч із іноземними банкірами, під час якої обговорили незалежність НБУ та співпрацю з МВФ.

 

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...
Loading...
Loading...