Новини » Політика 22 травня, 2019, 14:09
Мін’юст про призначення голови АП: Незнання закону не звільняє від обов’язку його виконувати
Адміністрація Президента України. Фото: ipnews.in.ua
Адміністрація Президента України. Фото: ipnews.in.ua

Посада голова Адміністрації Президента прямо підпадає під закон про очищення влади. Якщо хтось вважає люстраційний закон несправедливим, то це не звільняє його від обов’язку його виконувати.

Про це у Фейсбуці пише заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов у контексті призначення на посаду голови АП Андрія Богдана.

При цьому С.Петухов зазначив, що Мін’юст готовий реагувати на порушення закону про люстрацію.

«У зв’язку із жвавим обговоренням процедури люстрації вважаю за потрібне роз’яснити наступне:

  1. Посада Голови Адміністрації Президента прямо вказана у ч. 5 ст. 2 Закону, як така, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрація).
  2. Статус цієї посади за Законом «Про державну службу» не має значення, адже профільний Закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження.
  3. Якщо хтось вважає люстраційний закон не справедливим, то це не звільняє його від обов’язку його виконувати. Люстрація була однією з перших вимог Революції Гідності і Міністерство юстиції робило все для належного впровадження прийнятого закону.
  4. Обов’язок дотримання вимог законодавства про очищення влади покладений на керівника відповідного органу. Міністерство юстиції надає роз’яснення і контролює виконання Закону. Ми готові це зробити і в цьому випадку.
  5. У реєстрі люстрованих осіб є прізвища людей, які були звільнені після прийняття Закону на основі його положень. Особи, які залишили свої посади до набрання чинності Законом, не внесені в реєстр. Водночас, заборона займати публічні посади до 2024 року поширюється на них так само, як і щодо осіб які внесені в реєстр люстрованих осіб», – написав С.Петухов.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Богдана главою Адміністрації Президента України.

Богдан Андрій Йосипович – український юрист, відомий як адвокат олігарха Ігоря Коломойського. Глава Адміністрації Президента України (з 2019 року). Працював Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики в Уряді Азарова (2010–2014). Заслужений юрист України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 06:26 :47