Новини » Політика 22 травня, 2019, 12:57
Голова КВУ: Не бачу юридичних підстав для розпуску ВР
ZIK
ZIK

Не зважаючи на те, що 226 голосів в коаліції у парламенті не було, на сьогодні юридичних підстав для розпуску Верховної ради не бачать як в Комітеті виборців України, так і в експертному середовищі. Ба більше, зараз безвідповідально говорити лише про виборчу систему і зменшення прохідного бар’єру для партій. Адже є низка інших важливих змін до виборчого законодавства, які мали б бути враховані.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова КВУ Олексій Кошель.

«Я є прихильником зменшення виборчого бар’єру до чотирьох, а можливо навіть до трьох відсотків. Але категорично проти експериментів щодо різкого зменшення бар’єру. Вважаю, що три відсотки будуть дуже правильним кроком з боку українського парламенту, тому що у нас з’явилися нові політичні партії, активне громадянське суспільство і це дасть можливість зміцнити партійну систему», – сказав Кошель.

Але, за його словами, зараз питання реформи виборчого законодавства відбувається у форматі політичних торгів і політичних хабарів. І це величезна проблема.

«Наразі зниження бар’єру до трьох відсотків є, фактично, політичним хабарем для окремих фракцій у парламенті, які зможуть підтримати зміни виборчого законодавства. Хоча, попри все, я вважаю, що це буде правильним кроком», – зазначив він.

Що ж до питання, якою ж надалі буде ВР і чи буде складніше створити коаліцію, він наголосив, що все залежить від голосування у парламенті. Але вважає, що для розпуску немає жодних підстав.

«Є питання до самого указу президента України. Бо позиція нашої організації і багатьох експертів полягає в тому, що указ не відповідає нормам Конституції України. Адже, не зважаючи на те, що ми всі чудово розуміємо, що 226 голосів в коаліції не було, але юридичних підстав на сьогодні для розпуску ВР ми не бачимо. Таку ж позицію зараз посідають і кілька фракцій у парламенті, і її озвучив спікер Андрій Парубій», – прокоментував Кошель.

Також він наголосив, що залишається невирішеним питання, які зміни до чинного законодавства будуть внесені.

«Попри те, що вчора всі без винятку лідери фракцій і груп заявили про зміни виборчого законодавства та про повернення до пропорційної системи, я бачу, що набрати 226 голосів буде дуже великою проблемою. Адже це і голоси мажоритарників ,і окремих фракцій», – сказав він.

Він зазначив, всі чудово розуміють, що погодившись на зміну виборчої системи, гарантовано сформується пропрезидентська більшість у парламенті. І не виключено, що більшість отримає також лише одна фракція «Слуга народу». Тому шанси піти на вибори за старою виборчою системою залишаються.

«Наразі ніхто не бачив законопроекту і ніхто не знає, які норми будуть ухвалені. Але хочу наголосити на тому, що говорити зараз лише про виборчу систему і про зменшення бар’єру є безвідповідально. Тому що є низка інших важливих змін до виборчого законодавства, які мали б бути враховані. Ми повинні перестати обговорювати питання змін до виборчого законодавства у форматі політичних гасел. Нам треба вирішувати проблему зменшення ролі коштів під час виборів, зменшення впливу реклами, а також змінити ще й закон про політичні партії», – наголосив Кошель.

Він розповів, що саме закон про політичні партії передбачає те, що за підсумками виборів партії, які подолають виборчий бар’єр, отримають відшкодування державою коштів, які вони витратили під час виборів.

«Йдеться про суму близько трьох мільярдів гривень. І це величезні кошти, більшість з яких партії віднесуть на улюблені телеканали олігархів, де будуть проводити кампанію виключно у форматі політичної реклами. Інколи такі витрати сягають 90 відсотків загальних коштів. Це буде, м’яко кажучи, несправедливо і нерозумно викидати державні кошти, фактично, на підтримку олігархічних телеканалів. Тому три відсотки будуть дуже ефективними, якщо ми розглянемо низку інших змін до виборчого законодавства і обмежимо вплив політичної реклами на вибори», – додав він.

Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський написав звернення до Голови Верховної Ради щодо проведення позачергового засідання парламенту. І сьогодні парламентарі розпочали сесію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 08:57 :23