Новини » Політика 22 травня, 2019, 20:59
Доля окупованих територій, з таким Президентом, може визначитись в Осаці. Не українцями, – Портников
 Віталій Портников. Фото: Микола Тис/ZIK
Віталій Портников. Фото: Микола Тис/ZIK

У нашій країні – не кожен президент. У нашій країні – тільки один президент. І саме він повинен нести відповідальність за рішення, які приймає, за міжнародні угоди, які він підписує.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише український публіцист Віталій Портников.

«У громадян має бути право контролю за такими рішеннями (Президента, – ред.) – від петицій до імпічменту главі держави. І, зрозуміло, право на повстання, якщо дії обраного президента загрожують самому існуванню цієї держави і безпеці її громадян. А є найпростіше рішення – нові вибори, строкові чи дострокові. Якщо президент вважає, що його рішення можуть бути неоднозначно сприйняті суспільством, він просто відправляється на дострокові вибори глави держави. І ніяких референдумів і повстань не потрібно. Отримав новий мандат – підписуй. Не отримав – що робити з тим чи іншим договором або законом, вирішить твій наступник», – зазначив Віталій Портников.

Читайте також: Юраш дав пояснення ідеї Зеленського щодо референдуму про мир із Росією

«Але всі ці прості істини мали б сенс, якби ми обговорювали конкретику. А ми, як це вже часто бувало з Володимиром Зеленським та його оточенням, обговорюємо порожнечу. Ми обговорюємо намір провести референдум з питання, яке ще навіть не обговорюється. Ми не знаємо, яким буде формат переговорів – багатостороннім або ж двостороннім, чи відмовиться адміністрація Зеленського від допомоги західних союзників або буде дотримуватися існуючої лінії. Ми не знаємо про справжні настрої в Кремлі і про справжні настрої в Білому домі. Путін і Трамп можуть скористатися нагодою і вирішити долю окупованих українських територій на найближчій зустрічі в Осаці – і нам просто нічого буде обговорювати, тому що «вікно можливостей» для відновлення територіальної цілісності країни закриється на десятиліття. Ми в повній, абсолютній невизначеності. При цьому є ризик, що як тільки ця невизначеність почне наповнюватися конкретним змістом, це призведе до суспільної конфронтації такого напруження, що нам буде не до загальнонародних голосувань», – резюмує Портников.

Читайте також: Принюхайтесь: у повітрі запах палаючих шин, а не реваншу, – різка заява Парубія у Раді

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 14:37 :31