Новини » Політика

Аргумент «незаконно» в нас не діє на широкий загал

Аргумент «незаконно» в нашій країні для широкого зайшлу не діє. Він не заходить ні в серця, ні в уми. В нас у більшості громадян вихолощена повага до закону. Закон не є категоричним імперативом для більшості.

Правила співіснування в суспільстві (писані та не писані) більшість нехтує. Щоб у цьому переконатися, досить лиш озирнутись довкола. Кожен (приблизно) п’ятий-шостий водій свідомо проїжджає на червоне. Кожен третій-четвертий (приблизно) зупиняє свій автомобіль там, де зручно йому, начхавши на інтереси ближнього.

Приблизно 90% водіїв порушують швидкісний режим. А ще 8% теж порушували б, але двигун не дає вижати більше як 50 км.

Приблизно 98-99% учнів автошкіл дає хабар за права, а потім просторікує про погані дороги, поліцію і тотальне хабарництво...

Який відсоток громадян у скрутній ситуації «пробиває канали», щоб «порішати»? 50%? 70%? 95%? А потім ниє про «корумповану владу». А скільки громадян підкуповує суд? А потім кляне «продажних суддів».

До нас з колегами раз у суді підійшла скромна сільська жіночка і сказала, що заплатить нам, щоб ми походили з телекамерами на її судовий процес, аби повпливати таким чином на суддю... Я впевнена, що в побутових розмовах вона, зсунувши грізно брови і вирячивши праведно очі, нарікає на продажність всіх і вся.

А який відсоток здорових чоловіків, нехтуючи правилами співбуття, в 2015-16 сховався від мобілізації? У тещ жили, про бабусь у селі згадали, бо там можна «перекантуватися», поки повістки носять... а зараз вони найбільше «втомлені війною»...

А який відсоток щирого населення займається дрібною і не дуже дрібною контрабандою? Ті найголосніше кричать про корупцію... Цей ланцюг можна продовжувати довго і сумно...

У народі прийнято і модно обходити закон. Те, як майстерно ти обійшов правила співіснування, є предметом хизування та гордості. Цим вихваляються в товариствах і плекають на цьому самооцінку.

Отож, сподіватися на те, що логічна та закономірна оцінка тих чи інших рішень Зеленського та його команди «та це ж незаконно!» змінить ставлення до них – не варто. Бо це марна витрата енергії. Можна ще сподіватися на суд, на міжнародну реакцію. Але тут перспективи теж примарні.

А на що сподіватися? Я не знаю. На себе, мабуть. Роби, що повинен, і все буде добре. Або не добре. Але хоч сумління буде чистим.

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...