Новини » Світ Читать эту новость на русском

Закон про мову: Німеччина порадила Росії «подивитися на себе»

Рада Безпеки ООН. Фото: EPA-EFE/UN PHOTO/ESKINDER DEBEBE

Росія в ООН звинуватила Україну, заявивши, що її новий мовний закон порушує Мінські домовленості. У відповідь на це Німеччина заявила, що Росія повинна «подивитися на себе».

Про це передає УНН.

«Вважаємо за необхідне, щоб Рада Безпеки вже сьогодні в упереджувальному порядку дав оцінку цьому документу, оскільки він, на наше переконання, прямо порушує дух і букву комплексу заходів по реалізації Мінських домовленостей, які Радбез схвалив про підтримав своєю резолюцією 2202 від лютого 2015 року», – сказав Постпред РФ при ООН Василь Небензя.

У відповідь на його слова постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойсген заявив, що як раз з вини РФ Мінські угоди і не виконуються.

«Росія поводиться послідовно. Навіть після того, як президент Зеленський виграв вибори, в якості першого «позитивного» кроку зі свого боку Росия прийняла закон про паспортизацію. І, не дивлячись на всю цинічність, в той же день, після підписання президентом він був представлений тут. Якщо проводити засідання сьогодні – це буде послідовною політикою Росії: вітати в перший день вступу на посаду нового Президента таким актом залякування. Нагадую колегам – коли російський колега сказав, що це – не російсько-український конфлікт, а внутрішньоукраїнський: 4 роки тому, через 2 місяці після підписання Мінських угод російські сили порушили їх, в найперший день напали на населений пункт Дебальцеве, вели військові дії до тих пір, поки не захопили н.п. З самого першого дня угоди порушувалися, і до сих пір російські сили не дотримуються режиму припинення вогню і не виводять важкі озброєння... Замість того, щоб закликати виконувати Мінські угоди, думаю, Росії потрібно на себе подивитися і закликати своїх союзників виконувати положення мінських угод, дотримуватися режиму припинення вогню, вивести важке озброєння і дати можливість спостерігачам ОБСЄ працювати», – сказав він.

Перед цим Радбез ООН не ухвалила порядок денний Росії про «мовний закон» України.

Читайте більше новин на тему: закон про мовуLoading...